Square vytvorí bitcoinovú hardvérovú peňaženku

od Martin Tkáč

Jack Dorsey a Jesse Dorogusker potvrdili plány spoločnosti Square na vývoj hardvérovej peňaženky pre bitcoiny. Toto zariadenie je považované za prielom pre trh s kryptomenami.

Square vytvorí hardvérovú peňaženku

Spoločnosť Square, ktorá sa zaoberá digitálnymi platbami, realizuje svoj projekt bitcoinovej hardvérovej peňaženky. To už potvrdili generálny riaditeľ spoločnosti Jack Dorsey a odborník na hardvér Jesse Dorogusker.

 

O implementácii myšlienky sa už rokovalo. Teraz však vieme, že je to pravda.

Dorogusker na twitteri dodal, že Square chce dosiahnuť, aby bola ochrana kryptomien jednoduchšia a bežnejšia ako dnes. Je tiež pravda, že dnes si mnoho investorov stále ponechá svoje BTC na burzách. A to aj napriek kolapsu mnohých takýchto platforiem v priebehu rokov.

Máme veľa otázok a problémov, ktoré musíme zosúladiť, a začneme týmto vývojovým smerom produktu: najskôr bitcoin, globálna distribúcia, multisig na dosiahnutie „asistovanej starostlivosti o seba“ a prednostné používanie mobilných zariadení

– Dorogusker napísal v príspevku.

Dorsey minulý mesiac vysvetlil prekvapivo znejúci výraz „asistovaná starostlivosť o seba“ s tým, že spoločnosť sa snaží zabezpečiť zjednodušenú správu portfólia hardvéru.

Starostlivosť nemusí byť všetko alebo nič. Pravdepodobne môžeme starostlivosť o kryptomeny zjednodušiť prostredníctvom „asistovanej starostlivosti o seba“. Podpora si vyžaduje vynikajúci dizajn produktu: minimálny čas na nastavenie, spoliehanie sa na existujúce vybavenie a komplexnú spoľahlivosť

Hardvérové ​​peňaženky

Ako sme už spomenuli, mnoho investorov dnes drží svoje prostriedky na burze cenných papierov. Toto je veľká chyba. Ako už mnohokrát ukázala história trhu s bitcoinmi, ak dôjde k zrúteniu burzy, jej používatelia často prichádzajú o svoje kryptomeny, ktoré sa nachádzajú na danej platforme. Preto je také dôležité zabezpečiť svoje digitálne meny papierovými alebo hardvérovými peňaženkami.

Hardvérové ​​peňaženky sú jedným z najbezpečnejších spôsobov ukladania kryptomien, pretože umožňujú používateľom ukladať svoje súkromné ​​kľúče a zdroje na externé zariadenia, ktoré sú offline. Až dnes sa priemerní používatelia BTC sťažujú, že naučiť sa používať takéto zariadenia je pre nich stále príliš komplikované.

Square tvrdí, že uvedený problém prekoná.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár