Spoločnosť Square Enix, výrobca hry Final Fantasy, sa nevzdáva projektu NFT

Square Enix, jedna z najlepších spoločností na trhu s hrami, sa pripravuje na niekoľko významných uvedení na trh. Producent série „Final Fantasy“ pripravuje okrem iného aj prvé veľké produkcie súvisiace s NFT.

od Simona

Newsletter news

Výrobca hry „Final Fantasy“ naďalej vsádza na NFT

Začiatkom tohto mesiaca sme sa dozvedeli, že Yosuke Matsuda sa rozlúči s kreslom predsedu predstavenstva spoločnosti Square Enix. Práve on nasmeroval spoločnosť smerom k blockchainu a trhu NFT. Naznačovalo sa teda, že vývojár hier teraz urobí krok späť a prestane vyvíjať v oblasti tokenov.

Dnes sa však čoraz hlasnejšie ozývajú hlasy, ktoré naznačujú, že Matsuda prišiel o funkciu kvôli slabému vydaniu hry „Forspoken“ a predaju vývojárskych štúdií a práv na viac ako 50 herných značiek vrátane „Thief“, „Tomb Raider“ a „Deus Ex“.

Samotná spoločnosť Square Enix zatiaľ nemá v úmysle meniť svoje plány pre NFT. Očakáva sa totiž, že už budúci rok ponúkne fanúšikom hry, ktoré budú využívať možnosti technológie blockchain.

Ako spoločnosť uviedla vo svojom oznámení, hlavné hry budú vydané nielen v roku 2024, ale aj v roku 2025. „a v nasledujúcich rokoch“. Očakáva sa, že na trhu bude „mnoho nových titulov“. Ako dodala, spoločnosť počíta aj s tým, že hráči čakajú na blockchainové hry.

Je známe, že v období od 1. apríla 2023 do 31. marca 2024 sa na trh dostane niekoľko hier súvisiacich s NFT.

nft

Symbiogenesis

Spoločnosť Square Enix už zverejnila teaser hry „Symbiogenesis“, ktorá bude založená na NFT. Hra údajne dostane „úplne novú formu zábavy založenej na NFT. Takú, v ktorej sa 10 000 zberateľských grafík kombinuje s hernými systémami“. Spomínané grafiky sú ilustrácie postáv, ktoré sa objavia v produkcii. Majú predstavovať „rôzne rasy a povolania“.

Grafiky sa budú vydávať postupne, ako sa bude začínať každá kapitola „Symbiogenesis“. Celkovo ich má byť šesť. Hráči budú „plniť hlavnú dejovú líniu a misie, čím odomknú príbehy, ktoré tieto postavy skrývajú“.

Hra bola oznámená už v novembri minulého roka. Má to byť „prvý zberateľský umelecký projekt vytvorený od základov s ohľadom na fanúšikov Web3“.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár