Square Enix pripravuje hru založenú na NFT

Square Enix oznámil, že má v úmysle investovať do trhu NFT a blockchainu. Spoločnosť sa pochválila novou hrou – „Symbiogenesis“. Tá má vyjsť v roku 2023 a veľkú rolu v nej zohrá NFT.

od Simona

Newsletter news

Square Enix a NFT

Square Enix je japonská spoločnosť, ktorá vyrába a vydáva počítačové hry, ako aj manga a anime. Na trhu pôsobí od roku 2003.

Spoločnosť oznámila svoju prvú hru NFT. Je to „symbiogenesis“. Produkcia je v tlačovej správe opísaná ako „prvý zberateľský, digitálny, umelecký projekt, navrhnutý od základov pre fanúšikov Web3.

Je to dôsledok predtým zvolenej stratégie. Šéf Square Enix Yosuke Matsuda otvorene povedal, že jeho spoločnosť chce staviť na NFT a blockchain. Nové technológie z rodiny Web3 by boli zahrnuté do najnovších produkcií spoločnosti. Minulý týždeň Matsuda dokonca spomenul, že technológia blockchain bude niečo kľúčové, pokiaľ ide o rozvoj herného trhu.

Square Enix už oznámil spoluprácu so spoločnosťou Oasys, ktorá sa zaoberá blockchainovou technológiou.

Začiatok novej série hier?

Symbiogenesis má byť hrou zasadenou do nového vesmíru. Podľa všetkého môže ísť o prvú produkciu z celej série. Dôležitými prvkami v nej majú byť digitálne umelecké diela a avatary. To je možné použiť na profiloch na stránkach sociálnych sietí a na „monopolizáciu a distribúciu surovín“.

Video Games Gamer GIF by G FUEL

Koncept symbiogenesis sa týka teórie formovania druhov prostredníctvom integrácie a symbiózy rôznych druhov.

Za zmienku stojí, že na NFT vsádza aj Sega, ktorá oznámila, že má v úmysle vytvoriť hru založenú na NFT do roku 2026. Podobné plány má aj Konami, ktoré hľadá zamestnancov na vybudovanie platformy NFT.

Ako sa môžeme dočítať v oznámení:

„Konami robí výskum s cieľom priniesť najnovšie technológie do hrania. Plánuje sa aj spustenie služby, kde hráči budú môcť obchodovať so svojimi NFT prostredníctvom unikátnej distribučnej platformy.“

Spoločnosť tiež nedávno usporiadala špeciálnu aukciu na nákup NFT súvisiaceho s jej hernou sériou Castlevania. Tokeny sa predávali až za 160-tisíc dolárov.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár