Square chce vytvoriť decentralizovanú burzu

od Martin Tkáč

Tím TBD spoločnosti Square, ktorý bol založený v júli tohto roku, vyvíja plány na vytvorenie decentralizovanej burzy kryptomien. To už potvrdil zakladateľ Twitteru a generálny riaditeľ Square Jack Dorsey.

Square a decentralizovaná burza

V piatok v tweete Dorsey napísal, že TBD sa zameria na vybudovanie decentralizovanej bitcoinovej burzy.

Určili sme smer TDB54566975: pomôžte nám vybudovať otvorenú platformu na vytvorenie decentralizovanej burzy pre #Bitcoin

Podľa vedúceho projektu Mikea Brocka, TBD, si spomínaná jednotka Square kladie za cieľ vytvoriť platformu, ktorá bude fungovať „kdekoľvek na svete“. Spoločnosť uviedla, že chce, aby jej budúca decentralizovaná burza bola zameraná na bitcoiny. Má byť „úplne otvorená“ a schopná prevádzky bez toho, aby bolo potrebné získať regulačné schválenie. Brock však zároveň dodal, že burza bude fungovať v súlade s predpismi proti praniu špinavých peňazí a overovaním údajov klienta, ktorý ich chce použiť.

Dorsey v júli oznámil, že Square rozširuje svoje podnikanie v oblasti „decentralizovaných finančných služieb“. Najdôležitejším prvkom projektu sú bitcoiny. Zverejnenie projektu TBD prišlo potom, čo Square oznámilo, že rozšíri svoj projekt hardvérovej peňaženky na BTC.

Štvorcová peňaženka

Už sme hovorili o implementácii myšlienky portfólia. Expert na hardvér Jesse Dorogusker nedávno tweetoval, že Square chce ochranu kryptomien zjednodušiť a rozšíriť tak, ako je tomu dnes. Vec je naliehavá, pretože dnes mnoho investorov stále ponechá svoje BTC na burzách. A to napriek kolapsu mnohých takýchto platforiem za tie roky.

Máme mnoho otázok a problémov na zladenie a začneme týmto vývojovým smerom produktu: najskôr bitcoin, globálna distribúcia, multisig na dosiahnutie „asistovanej starostlivosti o seba“ a prioritné používanie mobilných zariadení.- napísal Dorogusker v príspevku.

Starostlivosť nemusí byť všetko alebo nič. Starostlivosť o kryptomeny si pravdepodobne môžeme zjednodušiť prostredníctvom „asistovanej starostlivosti o seba“. Pomoc si vyžaduje vynikajúci dizajn produktu: minimálny čas na nastavenie, spoliehanie sa na existujúce vybavenie a komplexnú spoľahlivosť

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com, twitter.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár