revuto

Spotify začína testovať NFT na svojej platforme

od Martin

Ako uvádza Music Ally, umelci budú môcť čoskoro propagovať svoje nevymeniteľné tokeny (NFT) na Spotify. Spoločnosť už začala túto funkciu pilotovať na svojej platforme.

NFT na Spotify

Spotify je ďalšou technologickou spoločnosťou, ktorá vstúpila do sveta NFT. 3. mája spustila „Spotify Island“ na Roblox metaverse. Spočiatku sa testov zúčastnila malá skupina umelcov, vrátane Steve Aoki a The Wombats. Teraz sa ukazuje, že platforma vykoná rozsiahlejšie testy medzi špeciálne vybranými používateľmi v USA.

Priamy predaj NFT však neponúkne. Používatelia budú musieť prejsť na externý trh, aby uskutočnili nákup. Spoločnosť oznámila, že si v rámci testu nebude účtovať žiadnu províziu.

Používatelia zároveň uviedli, že Spotify posiela prieskumy verejnej mienky a dokonca ponúka niektorým ľuďom kompenzáciu za rozhovory s členmi tímu o ich vzťahu k NFT a Web3. Otázky zdieľané na Twitteri sa okrem iného týkajú nákupov súvisiacich s kryptomenami a dôvody nákupu NFT. Niektoré z týchto otázok dostali od komunity posmešné komentáre.

O tom, že má spoločnosť záujem vstúpiť do web3, sa šuškalo už od marca. Spoločnosť v tom čase zverejnila dva pracovné inzeráty na projektoch web3. Najnovšie správy prichádzajú len niekoľko dní po tom, čo Meta oznámila, že začne testovať aj digitálne zberateľské predmety a NFT na Instagrame.

spotify NFT

Hudobníci vo svete NFT

Kultový rapper Snoop Dogg je známy najmä investíciami do NFT. DJ Steve Aoki zase nedávno priznal, že na NFT zarobil viac ako na svojej práci.

NFT sa čoraz viac definujú ako budúcnosť hudobného priemyslu. Sú to digitálne certifikáty práv k danému dielu. Inými slovami, dokazujú, že skladba, ktorú počúvame na svojom smartfóne, bola zakúpená legálne. Toto je veľmi dôležité, najmä v čase, keď je pirátstvo čoraz väčším problémom.

zdroj: beincrypto.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár