Spotify vstupuje do sektora Web3

Zavedenie Web3 je v poslednom čase jedným z najdiskutovanejších technologických trendov. Preto nie je prekvapením, že najpopulárnejšia platforma na streamovanie hudby na svete, sa rozhodla vstúpiť do tohto sektora. Služba totiž začala testovať podporu určitého zoznamu skladieb prostredníctvom nekonvertibilných tokenov (NFT).

od Simona

Newsletter news

Spotify a Web3

22. februára oznámil Twitter herného ekosystému Web3 – Overlord – partnerstvo s platformou Spotify. Výsledkom tejto spolupráce je objavenie sa špeciálneho playlistu v streamovacej službe. Playlist môžu využívať používatelia používajúci peňaženky Web3, ktorí sú držiteľmi NFT z kolekcie Creepz.

Prístup k testovaciemu playlistu majú zatiaľ používatelia systému Android z USA, Spojeného kráľovstva, Nemecka, Austrálie a Nového Zélandu. Spoločného pilotného projektu od Overlord a Spotify sa môžu zúčastniť aj členovia komunít Flur, Moonbirds a Kingship z Metaverse. Zatiaľ čo na kanáloch sociálnych médií prvých dvoch menovaných neboli zverejnené žiadne informácie týkajúce sa spolupráce so streamovacou platformou, Kingship prostredníctvom Twitteru potvrdila svoju účasť na testovaní playlistov. Bolo sprostredkované, že členovia komunity Kingship potrebujú na odomknutie prístupu k playlistu špeciálnu kartu NFT.

web3

Hudobné trhovisko a blockchain

Uvedené oznámenie sa veľmi rýchlo prejavilo na hodnote tokenov spojených s hudobnými projektmi. Napríklad natívny token Viberate (VIB) po tejto správe poskočil o 33 %. Ostatné tokeny, ako napríklad Audius (AUDIO) a Rhythm (RHYTHM), zaznamenali menší nárast len o 4 % a 2,5 %.

V máji minulého roka začala spoločnosť Spotify testovať zobrazovanie NFT  na profiloch hudobníkov. Hoci táto funkcia neobsahovala priamu možnosť nákupu tokenov, poskytla používateľom možnosť náhľadu NFT umelcov a presmerovala ich na webovú stránku OpenSea.

Hudobný trh je už nejaký čas naklonený priemyslu digitálnych aktív. Koncom januára platforma na vydávanie podcastov Fountain oznámila partnerstvo so sprostredkovateľom platieb Zebedee. Výsledkom tejto spolupráce bolo umožniť používateľom uskutočňovať mikroplatby v bitcoinoch (BTC) za počúvanie podcastov. Tento mesiac sa tiež objavila správa, že licenčné práva na hit z roku 2015 „Bitch Better Have My Money“ od Rihanny boli ponúknuté na predaj vo forme kolekcie pozostávajúcej z 300 nevymeniteľných tokenov.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár