Spotify vstúpi na trh NFT

Spotify vstúpi na trh NFT

od Martin

Spotify plánuje na svoju platformu pridať NFT spolu s prvkami technológie blockchain. Cieľom je zvýšiť príjmy umelcov a tým aj spoločnosti.

NFT na Spotify

Navrhované kroky Spotify môžu vzbudiť nadšenie v hudobnom priemysle aj na trhu s kryptomenami. Spoločnosť je dôležitým hráčom v technologickom a umeleckom (ako aj podcastovom) priemysle. Teraz plánuje posilniť svoju konkurenčnú výhodu na trhu tým, že ponúkne NFT ako nový prírastok do svojich služieb.

Ale o čo presne ide? NFT sú tokeny, ktoré sa vo všeobecnosti spájajú s umeleckými dielami, hrami, zberateľskými predmetmi a hudobnými skladbami. Pre Spotify je to užitočný nástroj, ktorý môže pomôcť zvýšiť zárobky hudobníkov, novinárov a podaktorov, ktorí na platforme zverejňujú svoju tvorbu.

Je to dôležité najmä teraz, keď spoločnosť už dlhé mesiace čelí kritike, pretože vo svojej aplikácii neumožňuje interpretom, ktorí zverejňujú svoje piesne a celé albumy.

Aplikácia by teda teraz mohla prilákať nových používateľov tým, že im ponúkne niekoľko výhod, ako je predaj a nákup digitálnych produktov, koncerty v zákulisí alebo iné atrakcie, ktoré by boli spojené s NFT.

Spotify vstúpi na trh NFT

Hudobníci, ktorí už vstúpili do NFT

Napríklad rapper Snoop Dogg je známy tým, že investuje do NFT. Mohlo by sa teda stať novým ambasádorom značky Spotify. Vedľa neho môže byť DJ Steve Aoki, ktorý nedávno priznal, že na NFT zarobil viac ako na svojej práci.

V tejto skupine môžu byť hudobníci Kings of Leon (sériu NFT vydali pri príležitosti premiéry svojho posledného albumu), vokalistka Grimes, Ozzym Osbournom (kolekcia Crypto Batz) a napokon tímom Megadeth (ich maskoti NFT).

NFT sa čoraz viac vykresľujú ako budúcnosť hudobného priemyslu. Dôvod? Sú to digitálne certifikáty práv k danému dielu. Inými slovami, dokazujú, že skladba, ktorú počúvame na svojom smartfóne, bola zakúpená legálne. To je veľmi dôležité najmä dnes, keď pirátstvo naďalej spôsobuje veľké straty na hudobnom trhu.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár