Spôsoby zhodnotenia

od Martin Tkáč

HODL

Slovo HODL vzniklo omylom zo slova HOLD, v preklade držať. Použil ho člen diskusného fóra bitcointalk.com GameKyuubi, ktorý chcel napísať I AM HOLDING. Tento preklep sa stal populárnym medzi kryptomenovými investormi a označuje vyjadrenie, že napriek prudkému pádu kryptomien „držíte“ a neplánujete ich predať, pretože veríte, že opäť bude ich hodnota stúpať. HODL je najpopulárnejšie zhodnotenie kryptomien a ide o dlhodobú investíciu. Medzi najviac HODLované meny patria Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Polkadot (DOT) a ďalšie…

Viac o dlhodobých investíciách sa dočítate v časti OBCHODOVANIE

Ťažba

Ťažba kryptomien je v dnešnej dobe zaujímavým spôsob zhodnotenia svojho portfólia, nejde o jednorázový riskantný zisk ako pri tradingu ale ani o dlhodobú jednorázovú investíciu ako v prípade HODL. Ťažba kryptomien vo vlastnej réžii alebo prostredníctvom tretej strany môže priniesť zaujímavý pasívny príjem.

Viac o ťažbe krýptomien sa dozviete v časti ŤAŽBA

Obchodovanie

Obchodovanie s kryptomenami je o niečo riskantnejšie zhodnotenie portfólia pri ktorom je potrebné poznať správanie jednotlivých kryptomien a podľa niekoľkých sledovaných  parametrov vedieť určiť či a kedy sa oplatí menu nakúpiť a kedy odpredať. Je to veľmi podobný proces ako v obchode s akciami. Cieľom je nakúpiť kryptomenu za najnižšiu cenu (trafiť dno) a odpredať pri čo najvyššej cene so ziskom. Obchodovanie alebo trading mozete skúsiť cez akúkoľvek burzu sledovaním trhu alebo si nechať poradiť od skúseného tradera ktorý sledujte objem obchodov, správanie meny, historický vývoj a ďalšie na základe čoho Vám odporúči kedy menu nakúpiť a kedy odpredať.

Viac o obchodovaní s kryptomenami sa dočítate v časti OBCHODOVANIE