Spoluzakladateľ MakerDAO Nikolai Mushegian je mŕtvy

Spoluzakladateľ MakerDAO Nikolai Mushegian je mŕtvy

Nikolaj Mushegian dôležitá postava v kryptomenovej komunite je mŕtvy. Zomrel vo veku 29 rokov v Portoriku. Stál za MakerDAO, BitShares a Balancer.

0 komentárov

Newsletter news
Nikolai Mushegian zomrel…

Mushegian sa utopil pri pláži Condado v San Juane, informovali miestne noviny El Nuevo Día. Toto miesto je považované za jedno z najnebezpečnejších na svete pre plavcov. V roku 2021 tam zomrelo najmenej osem ľudí.

Prípad však vyšetrovalo oddelenie vrážd v San Juane a miestny prokurátor.

Mushegian bol dôležitou postavou v kryptomenovej komunite, bol nazývaný „architektom Dai“. Spoluzakladal projekty MakerDAO, BitShares a Balancer.

Zakladateľ a generálny riaditeľ MakerDAO Rune Christensen tweetoval o jeho úlohe v komunite Ethereum. Poznamenal, že ide o osobu, ktorá „bola schopná predpovedať možnosť prelomenia inteligentných zmlúv“. Dodal, že Mushegian „prišiel s prístupom orientovaným na bezpečnosť pri navrhovaní inteligentných zmlúv, ktoré dnes poznáme“.

Zakladateľ Cardano Charles Hoskinson na Twitteri uviedol, že Mushegian poznal z čias svojho pôsobenia v BitShares.

Bol to veľmi mladý a mimoriadne bystrý muž, ktorý mal veľmi široké spektrum záujmov
– poznamenal Hoskinson v príspevku.

… bol zavraždený?

Mushegian je aktívnym členom komunity sociálnych médií. Jeho účet na Twitteri Delete_shitcoin mal v čase písania článku okolo 8 600 sledovateľov (pred jeho smrťou to bolo niečo vyše 5 000). Jeho posledný tweet bol zverejnený niekoľko hodín pred smrťou. 29-ročný muž mal na mysli údajné vydieranie zo strany americkej Ústrednej spravodajskej služby a Mossadu.

Otázkou teda je, či za jeho smrťou skutočne stáli služby, alebo možno išlo len o nehodu a mladý programátor mohol mať psychické problémy a vyššie uvedené príspevky boli príznakom paranoje.

V decembri 2018 záhadne zomrel aj Gerald Cotten, generálny riaditeľ QuadrigaCX. Oficiálnou príčinou smrti bolo zlyhanie čriev. Je tu iná možnosť, že jeho firma – ako sa neskôr ukázalo – mala finančné problémy. Niektorí investori do kryptomien preto stále veria, že svoju smrť mohol len predstierať.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár