Spolutvorca spoločnosti Ethereum opúšťa svet kryptomien

od Martin Tkáč

Anthony Di Iorio, jeden zo zakladateľov spoločnosti Ethereum, potvrdil, že odchádza zo sveta kryptomien. Di Iorio urobil toto rozhodnutie, čiastočne z bezpečnostných dôvodov. Aj keď neuviedol podrobnosti, dodal, že nechce byť „chlapom s kryptomenou“.

V roku 2013 vytvoril Di Iorio spolu s ďalšími, ako napríklad Charles Hoskinson, Vitalik Buterin a Gavin Wood, Ethereum. Odvtedy sa tento projekt stal sieťou používanou na vytvorenie tisícov projektov. Okrem toho sa jeho trhová hodnota zvýšila na približne 225 miliárd dolárov.

Niekoľko rokov po vytvorení Etherea Di Iorio, rovnako ako väčšina spoluzakladateľov, projekt opustil. Di Iorio založil Decentral, inovačné centrum so sídlom v Toronte zamerané na decentralizované technológie, v ktorom pracoval doteraz. Spoločnosť uviedla na trh populárnu peňaženku s kryptomenami Jaxx, ktorej popularita stále rastie. V roku 2021 malo portfólio viac ako milión zákazníkov.

Popri práci v Decentral Di Lorio radil mnohým začínajúcim podnikom zameraným na kryptomeny a blockchain. Forbes odhadoval jeho čisté imanie za rok 2018 na približne 1 miliardu dolárov, pretože bol vystavený pôsobeniu ETH a bol jedným z prvých investorov do mnohých projektov.

Zakladateľ teraz tvrdí, že priemysel sa stal nebezpečným.

V tomto priestore sa nemusím nevyhnutne cítiť bezpečne. Keby som sa sústredil na väčšie problémy, myslím si, že by som bol bezpečnejší.

Nespresnil však, aké bezpečnostné hrozby a obavy má na mysli.

Čo bude ďalej s Di Ioriom?

Di Iorio už potvrdil, že predáva Decentral a už rokuje s niekoľkými potenciálnymi klientmi. Očakáva, že spoločnosť predá za stovky miliónov. Nie je isté, ako tieto prostriedky použije, ale očakáva, že spoločnosť predá za fiat a nie za kryptomeny.

Mimo sveta kryptomien je podnikateľ zapojený do projektu Arrow vyrábajúceho vozidlo s nulovými emisiami. Možno sa Iorio na tomto projekte zúčastní.

Jeho odchod zo sveta kryptomien nastáva len niekoľko dní po tom, čo spolutvorca Dogecoinu tento svet kryptomeny kritizoval. Jackson Palmer vo vyjadrení na Twitteri porovnal odvetvie kryptomien s „najhoršími časťami dnešného kapitalistického systému (napr. Korupcia, podvody, nerovnosť)“.

zdroj: bitcoin,pl, twitter.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár