BTC ťažiari počas boomu predali 6000 bitcoinov

Spoločnosti ťažiace bitcoiny sa môžu pochváliť nárastom ceny svojich akcií

Spoločnosti zaoberajúce sa ťažbou kryptomien sa môžu za posledný mesiac pochváliť nárastom cien svojich akcií až o 120 %. Všetko sa deje, po oživení cien digitálnych aktív a vyššej ziskovosti ťažby.

od Simona

NEWSLETTER okrypte.sk

Výsledky ťažobných spoločností

Spoločnosti zaoberajúce sa ťažbou kryptomien Marathon Digital Holdings, Core Scientific, Hut 8 a Riot Blockchain, zaznamenali za posledných 30 dní výrazný nárast cien akcií. Ich cenné papiere vzrástli o 124,12 %, 110,39 %, 98,95 % a 96,69 %.

Podľa výsledkov za 2. štvrťrok prezentovaných 11. augusta zaznamenala spoločnosť Core Scientific ohromujúci nárast o 1601 % bitcoinov, ktoré vyťažila (počítajúc od začiatku roka). Podarilo sa jej vygenerovať až 6 567 BTC. Výnosy za 2. štvrťrok vzrástli medziročne o 118 % na 164 miliónov USD, najmä vďaka zvýšeniu príjmov z ťažby a hostingu.

Hut 8 Mining Corp. v tomto štvrťroku tiež zaznamenali nárast vyťažených bitcoinov až o 71 % v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. Ťažobné centrum vyťažilo 946 BTC. Jej tržby sa v druhom štvrťroku tiež zvýšili, medziročne o 30,7 % na 43,8 milióna USD.

Medzitým Marathon Digital, ktorý sa podelil o svoje výsledky za 2. štvrťrok začiatkom tohto týždňa, uviedol, že medziročne zvýšil emisiu bitcoinov, pričom za štvrťrok vygeneroval 707 bitcoinov, a to aj napriek „náročnému makroprostrediu“. To dáva 8% nárast produkcie BTC.

Všetky tri spoločnosti však zaznamenali aj značné straty v dôsledku odpisov zo zníženia hodnoty ich aktív v kryptomenách.

btc ťažba

Ceny kryptomien poskočili

Rast cien akcií sa zhodoval aj s rastom cien kryptomien, pričom kľúčové kryptomenové aktíva, bitcoin (BTC) a ethereum (ETH), získavali na týždennej báze približne 3 % a 14 %.

Ziskovosť ťažby bitcoinov sa tiež odrazila od ročných miním, podľa Bitinfocharts.

Spoločnosti ťažiace bitcoiny sa v posledných mesiacoch museli vysporiadať s mnohými faktormi, ktoré nepriaznivo ovplyvnili produkciu a ziskovosť BTC. Ide najmä o ceny digitálnych aktív a vyššie náklady na energie, najmä v dôsledku texaských horúčav a rusko-ukrajinského konfliktu.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár