Spoločnosti rizikového kapitálu investovali v roku 2021 do odvetvia kryptomien 30 miliárd dolárov

Spoločnosti rizikového kapitálu investovali v roku 2021 do odvetvia kryptomien 30 miliárd dolárov

Od minulého roka sa čoraz viac firemných investorov snaží získať expozíciu voči kryptomenám. To všetko kvôli ich enormnému rastu, čo znamenalo, že napríklad k bitcoinu sa začalo pristupovať ako k zaisteniu proti inflácii.

od Martin

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Investície rizikového kapitálu vzrástli o 450 %

Podľa najnovšej správy CryptoQuant zaznamenali krypto spoločnosti v roku 2021 v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi obrovský prílev fondov rizikového kapitálu (VC).

V roku 2020 investovala VC do tohto odvetvia len 5,5 miliardy dolárov. V minulom roku sa však toto číslo zvýšilo o 450 %. Investori rizikového kapitálu investovali do tohto sektora viac ako 30 miliárd USD.

Podľa správy ide o nový rekord všetkých čias (ATH), zaznamenaný vo všetkých predchádzajúcich rokoch od zrodu bitcoinu.

Schválenie ETF pre bitcoin podnecuje investorov BC

CryptoQuant poznamenal, že väčšina prostriedkov prišla v októbri. Po tom, čo Komisia pre cenné papiere a burzu Spojených štátov (SEC) schválila prvý termínovaný bitcoinový ETF.

Minulý rok niekoľko spoločností zaoberajúcich sa kryptomenami získalo od VC viac ako 100 miliónov dolárov. Bol medzi nimi aj producent blockchainovej hry Axie Infinity, Sky Mavis.

Na vrchole zoznamu kryptomenových spoločností, ktoré získali významné sumy od VC, je NYDIG. Týmto spôsobom sa jej podarilo získať viac ako 1 miliardu dolárov, čo zvýšilo jej ocenenie na 7 miliárd dolárov.

V novembri minulého roka získala sieť Celsius 750 miliónov dolárov, napriek tomu, že sa pôvodne zamerala len na 400 miliónov dolárov.

Majk Spirit NFT

a16z spúšťa kryptofond

Kapitálová firma WestCap viedla kolá financovania pre NYDIG a Celsius Network. Toto však nebol jediný VC vo svete kryptomien, ktorý zohral dôležitú úlohu.

Americký rizikový kapitalista Andreessen Horowitz bol tiež zapojený do rôznych kôl financovania, od kryptomien po sektor Web3. Spoločnosť tak urobila spustením fondu vo výške 2,2 miliardy dolárov, ktorý sa zameriava výlučne na digitálne aktíva.

Coinbase Ventures, Binance Labs a Galaxy Digital Holdings tiež investovali do start-upov v oblasti kryptomien.

Väčšina prostriedkov bola použitá na zlepšenie aktivít kryptomenových spoločností pri nábore zamestnancov, zavádzaní nových produktov a služieb a získavaní potrebných regulačných súhlasov.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár