Spoločnosť Warner Bros. vytvorí NFT Looney Tunes

od Simona

Spoločnosť Warner Bros. oznámili spoluprácu s Nifty. Výsledkom má byť séria NFT, ktorá oslávi 80. výročie Looney Tunes.

NEWSLETTER okrypte.sk

Spoločnosť Warner Bros. vytvorí kreslený NFT

Je známe, že nejde len o grafiku či videá s postavičkami z kultového kresleného seriálu. NFT Looney Tunes Collection bude obsahovať špeciálny príbeh o Bugsie Rabbit a spoločnosti. To všetko na oslavu 80. výročia série. Zberatelia budú môcť zbierať žetóny a potom sa zúčastňovať rôznych aktivít a zároveň získavať nové a exkluzívne odmeny.

Nová kolekcia zberateľov NFT dostala názov Looney Tunes: What’s Up Block?, čo je odkaz na slávne slová Bugsa Bunnyho, ktoré sa často objavovali v kreslených filmoch s ním v hlavnej úlohe.

Je známe, že Warner Bros. plánuje začať vydávať tokeny NFT Tweetyho, kresleného kanárika, ktorého existenciu neustále ohrozuje mačka Sylwester.

V konečnom dôsledku Nifty a Warner Bros. predajú takmer 10 000 NFT. Očakáva sa, že každý token bude stáť 80 dolárov.

Ocenenia

Zbieranie žetónov nestačí. V programe NFT budú ceny a špeciálne privilégiá. Patrí medzi ne prístup k dobrotám zo série Looney Tunes, ako aj prístup k virtuálnym udalostiam. Používatelia tiež získajú prístup k exkluzívnemu obsahu a samozrejme úplne novým nevymeniteľným tokenom.

Je potrebné pripomenúť, že Warner Bros. sa chcel dostať sa na trh už predtým so vzrušujúcimi projektmi NFT. Spolu s premiérou nového dielu Space Jam, kultového veľkofilmu z 90. rokov, vyšla aj séria NFT „Space Jam: A New Legacy“.

NFT propagovala aj štvrtý diel Matrixu, čím predávala práva na avatarov z filmového sveta. Na druhej strane sa pri propagácii superhrdinov použil hybridný model, NFT sa predával s právami na fyzické a digitálne obchodné karty s motívmi DC Comics.

NFT Looney Tunes príde na trh tento mesiac. Predpredaj aj verejný predaj sú naplánované na 20. a 21. júna.

Ako vidíte, NFT stále využíva veľké množstvo značiek na propagáciu filmov alebo prvkov popkultúry. Tento trend možno pozorovať aj napriek turbulentným časom na trhu s kryptomenami.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár