Spoločnosť Walmart najala manažéra produktov pre kryptomeny

od Martin Tkáč

Najväčší severoamerický maloobchodník podľa celkových tržieb hľadá odborníka na kryptomeny a digitálne platby. Walmart hľadá niekoho na pozíciu „Vedúci produktu digitálnej meny a kryptomeny“. Úspešný kandidát bude zodpovedný za rozvoj stratégie digitálnej meny a plánu produktov.

Je možné, že spoločnosť Walmart podniká kroky, aby akceptovala kryptomeny ako spôsob platby. Nejde však o oficiálne informácie.

Walmart ako jeden z najväčších maloobchodníkov a spoločností elektronického obchodu ponúka svojim zákazníkom širokú škálu platobných možností

Budovanie plánu v oblasti kryptomien

Spoločnosť Walmart hľadá „odborníka na kryptomeny a blockchain“, ktorý by „poháňal víziu plánu produktu a príležitostí“. V oznámení sa uvádza, že vybraný kandidát tiež „identifikuje investície a partnerstvá súvisiace s kryptomenami“.

Požiadavky na túto pozíciu zahŕňajú bakalársky titul, viac ako desať rokov skúseností s riadením produktu alebo projektu, komercializácia technológie a skúsenosti s kryptomenou a súvisiacim technologickým ekosystémom. V inzeráte nebol uvedený plat.

Oznámenie prichádza necelý mesiac po tom, čo podobný krok urobil konkurenčný predajný gigant Amazon. Koncom júla tím prijatia a skúseností s platbami spoločnosti Amazon zverejnil inzerát na pracovné miesto „skúseného produktového lídra, ktorý vypracuje stratégiu a plán pre produkty digitálnej meny a blockchainu spoločnosti Amazon“.

Tento krok vyvolal rozsiahle špekulácie, že gigant online nakupovania bude prijímať platby kryptomenou. Amazon však všetky klebety poprel.

Technológia Walmart a blockchain

Pred dvoma rokmi Walmart požiadal o patent na stablecoin podobný projektu Libra od Facebooku. Odvtedy sa však v tomto bode neobjavili žiadne ďalšie správy.

V decembri 2020 sa Walmart pripojil k platforme odmeňovania StormX založenej na blockchaine. Počas tejto doby StormX ponúkalo 4% „cryptoback“ na všetky nákupy uskutočnené vo Walmarte.

Spoločnosť Walmart experimentovala s technológiou blockchain aj na nefinančné účely. Použitím tejto technológie sa spoločnosť okrem iného pokúsila o sledovať drogy a potraviny v každej fáze dodávateľského reťazca.

Zdá sa, že je len otázkou času, kedy sa jeden zo svetových maloobchodných gigantov otvorí svetu digitálnych aktív a umožní platby kryptomenami. Takáto sekvencia vecí by mohla byť katalyzátorom pre ďalších obrov

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár