Spoločnosť Wallstreetbets spustila projekt DeFi

od Martin Tkáč

Začiatkom roku 2021 trend, ktorý začali vývojári fóra Reddit r / wallstreetbets, spôsobil, že celý svet obrátil svoju pozornosť na maloobchodníkov nakupujúcich takzvané mŕtve akcie, ako sú AMC, GME a ďalšie.

Rozruch okolo Wallstreetbets v posledných mesiacoch utíchol. Teraz však skupina, ktorá tvrdí, že reprezentuje komunitu skupiny na reddite, spustila projekt DeFi s názvom wsbdapp.com. Aplikácia Wallstreetbets poskytuje investorom možnosť obchodovať so syntetickými akciami na základe technológie blockchain.

Wallstreetbets a DeFi

Malý tím, ktorý tvrdí, že je prepojený s tvorcom fóra Reddit r / wallstreetbets, uviedol na trh platformu DeFi, decentralizovanú aplikáciu (dApp). Platforma sa nazýva wsbdapp.com a protokol umožňuje používateľom vymieňať si tokeny podobne ako dnes populárne decentralizované burzy (DEX).

Tieto tokeny sú založené na blockchaine a predstavujú akcie uvedené na burze. Preto sa nazývajú syntetické tokeny. Koncom júla Uniswap vybral 100 žetónov, z ktorých mnohé boli syntetické súvisiace s komoditami a akciami. Komunita kryptomien predpokladala, že DEX mince vybral, pretože ich americké regulačné orgány mohli považovať za neregistrované cenné papiere.

31. augusta zverejnil účet Twitter s názvom @wallstreetbets video predstavujúce novú platformu wsbdapp.com. Podľa videa za projektom stojí zakladateľ komunity Wallstreetbets Jaime Rogozinski.

Natívny token WSB

Wsbdapp.com má svoj vlastný natívny token s názvom WSB. Môže byť použitý vo fondoch likvidity a v stakes. V čase písania tohto plánu sa WSB obchoduje za 0,03 dolára za jednotku. Objem mincí za posledných 24 hodín bol 1 078 872 dolárov a podľa Protokol o inteligentnej zmluve je v obehu 1 000 000 000 WSB.

To znamená, že v tomto bode je celkové trhové ocenenie WSB o niečo viac ako 30 miliónov dolárov. Tokenu sa darí a za posledných 24 hodín narástol o 6,3% a za týždeň o 33,2%.

Z dvojtýždňových štatistík vyplýva, že WSB získala 48,9%a v nasledujúcom mesiaci je to nárast o 58%.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com, koláž oKrypte

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár