Spoločnosť The9 stavia 100-megawattové ťažobné zariadenie BTC

od Martin Tkáč

Šanghajská spoločnosť na ťažbu bitcoinov The9 stavia 100-megawattové ťažobné zariadenie v Kazachstane. Spoločnosť po represiách v Číne migruje do zahraničia.

The9 stavia 100-megawattové ťažobné zariadenie BTC

Nasdaq v stredajšom vyhlásení uviedla, že jej stopercentná dcérska spoločnosť NBTC Ltd podpísala investičnú zmluvu so svojim kazašským partnerom, spoločnosťou KazDigital. Cieľom je založiť spoločný podnik, ktorého úlohou bude vybudovať kryptomenovú baňu s kapacitou až 100 MW. Zariadenie by malo byť postavené v prvom štvrťroku 2022.

Podľa The9 bude vývoj projektu prebiehať v štyroch fázach. Každá fáza bude založená na inštalácii 25 MW zariadenia. Prvá je už dokončená 1. augusta. The9 tiež oznámila, že čoskoro pošle ďalších 1 000 jednotiek svojich strojov na ťažbu bitcoinov na testovanie procesu ťažby. Prevádzku na mieste bude riadiť miestny partner.

The9 je jednou z prvých kótovaných spoločností na ťažbu bitcoinov, ktoré sú od mája tohto roku výrazne zasiahnuté čínskou represiou. Čína zakázala ťažbu BTC vo väčšine svojich regiónov.

Nový krok spoločnosti vybudovať takú pôsobivú banskú infraštruktúru sa objavuje práve teraz, tj. Tvárou v tvár globálnej kríze dodávok bitcoinov na čínskych a globálnych burzách všeobecne.

The9 to považuje za svoju šancu. Minulý mesiac podpísala zmluvu na rezerváciu 15 MW kapacity s ruskou spoločnosťou BitRiver. Zaujímavé je, že by sa mohlo zdať, že to nestačilo a spoločnosť potrebuje viac priestoru a sily na roztiahnutie krídel.

Čína zasahuje do ťažby

Predtým, ako Čína nedávno zablokovala dodávky energie miestnym farmám na ťažbu bitcoinov, The9 už nasadila väčšinu zo svojich 35 000 baníkov. Zariadenia na ťažbu bitcoinov starej generácie boli nasadené v Sichuan, Xinjiang, Qinghai, Vnútornom Mongolsku a Gansu. Preto teraz musí spoločnosť emigrovať za hranice Stredného kráľovstva.

Vieme, že The9 očakáva, že prvá dávka vopred objednaných 24 000 jednotiek Bitmain AntMiner S19j dorazí do svojej bane okolo novembra.

zdroj: blockcrypto, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár