Spoločnosť Strike presúva svoje sídlo do Salvádoru a začína expanziu do ďalších 65 krajín

Spoločnosť Strike, renomovaný hráč na poli Lightning Network, sa podelila o novinky, ktoré by mohli zmeniť tvár tohto odvetvia. Spoločnosť sa rozhodla presunúť svoje sídlo z Chicaga do Salvádoru. Okrem toho Strike začína svoju expanziu do ďalších 65 krajín, čo pravdepodobne urýchli prijatie bitcoinu v nevídanom rozsahu.

od Martin Tkáč

Spoločnosť Strike chce urýchliť prijatie siete Lightning Network

Spoločnosť Strike je vývojárom jednej z najpoužívanejších aplikácií na prevod bitcoinov prostredníctvom Lightning Network, druhej vrstvy siete BTC. Doteraz bola aktívna najmä v USA, Argentíne a Salvádore. Na Bitcoin Conference, najväčšej pravidelne sa opakujúcej konferencii pre nadšencov bitcoinového ekosystému, sa generálny riaditeľ spoločnosti Jack Mallers podelil o kľúčové informácie o budúcich plánoch spoločnosti Strike.

Teraz môžu aplikáciu používať aj občania mnohých ďalších krajín, ako sú India, Nový Zéland, Bhután, Brazília, Ekvádor, Guatemala, Honduras, Keňa, Paraguaj, Uganda. Na týchto miestach nemá veľké percento obyvateľstva prístup k bankovému systému. Alternatíva bitcoinu a jeho prevod cez LN by preto pre nich mohla byť skutočnou spásou.

Spočiatku bude Strike svojim používateľom umožňovať len prevody bitcoinov. Mallers však už prezradil, že spoločnosť pracuje na zavedení nových funkcií, ktoré by mali prísť neskôr v roku 2023. Okrem iného plánuje zaviesť špeciálnu debetnú kartu pre kryptomeny. V aplikácii bude možnosť platiť v amerických dolároch prostredníctvom stablecoinu USDT.

Bitcoin

Salvádorský probitcoinový prístup prináša výsledky

Spoločnosť Strike sa rozhodla presunúť svoje sídlo do Salvádoru, ktorý je prvou krajinou na svete, ktorá oficiálne akceptuje bitcoin ako zákonné platidlo. Dôvodom tohto kroku bol rastúci regulačný tlak v USA a agresívna politika presadzovania práva zo strany SEC.

Negatívny postoj vlády ku kryptomenám by mohol viesť k hromadnému úteku spoločností zaoberajúcich sa digitálnymi aktívami z USA. Ukážkovým príkladom tohto javu je Strike. Ďalším dôvodom, prečo sa spoločnosť rozhodla presťahovať do Salvádoru, je politika krajiny, ktorá podporuje rozvoj technológií.

Počas konferencie Mallers vyzdvihol úlohu prijatia BTC pri úspechu Salvádoru. Okrem iného spomenul, že vďaka uznaniu bitcoinu ako zákonného platidla sa v krajine začal rozvíjať cestovný ruch.

Spoločnosť Strike a burza Bitfinex, ktorá spolupracuje so salvádorskou vládou, boli prvými subjektmi v oblasti kryptomien, ktoré získali prevádzkové licencie v krajine.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár