Spoločnosť Stake Technologies získala 10 miliónov dolárov na vybudovanie ekosystému DApp pre Polkadot a Kusama

od Martin Tkáč

Materská spoločnosť Plasm Network a Shiden Network uprednostnila rozvojové iniciatívy zamerané na Polkadot a Kusama. Spoločnosť získala podporu od viac ako tucta rizikových firiem a niekoľkých ďalších anjelských investorov.

Spoločnosť Stake Technologies Inc., poskytovateľ infraštruktúry pre decentralizované aplikácie a protokoly Web 3.0, zhromaždila 10 miliónov dolárov na strategické investície na pomoc pri budovaní ekosystémov Polkadot a Kusama prostredníctvom svojich 100% sietí Plasm a Shiden.

Finančné prostriedky budú okamžite použité na pomoc spoločnosti Stake Technologies dokončiť úspešnú ponuku prenájmu parachainov alebo PLO na Kusame a Polkadot, oznámila spoločnosť v piatok. PLO Kusama sa bude uskutočňovať prostredníctvom zoskupenia Shiden Network, zatiaľ čo Plasm Network sa bude venovať Polkadotu.

Spoločnosť Stake Technologies prijala „crowdloan-centric strategy“ na zabezpečenie prenájmu parašutistického reťazca Shiden, ktorá sa odvoláva na jeden z dvoch primárnych prístupov k zabezpečeniu parašutistického slotu, druhým je priamy predaj.

Investičné kolo viedla spoločnosť rizikového kapitálu Fenbushi Capital za účasti spoločností Hypersphere Ventures, Gumi Cryptos, IOSG Ventures, TRG Capital, AU21 Capital a ďalších. Nobuyuki Idei, bývalý generálny riaditeľ a predseda spoločnosti Sony, sa tiež zúčastnil ako anjelský investor.

Súvisiace: Tvorca Polkadot, Gavin Wood, navrhuje 15. júna pre prvú aukciu s padákom Kusama

„Cieľom spoločnosti Plasm Network a jej bratranca Shidena je byť viacreťazcovými uzlami DApp v Polkadot a Kusama,“ uviedol Stake Technologies. „Tieto dve siete sa stanú bránou pre aktíva naprieč reťazcami z iných sietí, platforiem druhej vrstvy a zoskupení.“

„Prístup založený na viacerých blockchainoch znamená, že Plasm a Shiden budú kľúčovými príspevkami k celkovému parachainovému ekosystému, pričom ich práca na škálovaní bude prínosom pre každý ďalší budúci parachain,“ uviedol Jack Platts, partner spoločnosti Hypersphere Ventures, ktorá sa podieľala na ďalšom kole financovania.

Veľmi očakávaná aukcia parachainov Kusama by mohla mať svojho prvého víťaza koncom tohto mesiaca, ak by rada Kusama schválila predbežný harmonogram zverejnený začiatkom tohto týždňa tvorcom Gavinom Woodom. Kusama je od mája pripravený hostiť parachainy, pričom vývojári si boli istí, že sú odstránené všetky technické prekážky.

zdroj: pixabay.com, cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár