bitcoinove ETF

Spoločnosť ProShares požiadala SEC o spustenie metaverse ETF

ProShares je prvou americkou spoločnosťou, ktorá spustila futures bitcoinový ETF v USA. Teraz sa ukazuje, že spoločnosť chce hlboko vstúpiť aj do sveta metaverse.

0 komentárov

Spoločnosť ProShares požiadala SEC o spustenie metaverse ETF. Ak bude tento produkt schválený, bude sledovať výsledky Solactive Metaverse Theme Index (SOMETAV).

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

ProShares vstupuje do sveta metaverse

Podľa nedávnej žiadosti podanej americkou komisiou pre cenné papiere a burzu (SEC) sa tento fond bude volať ProShares Metaverse Theme ETF. Ak americký finančný regulátor schváli tento produkt, bude vychádzať z indexu SOMETAV.

Zahŕňa spoločnosti, ktoré poskytujú služby okolo metaverza alebo používajú takéto technológie.

Príkladmi takýchto spoločností sú technologický gigant Apple, výrobca grafických procesorov Nvidia, či popredná sociálna platforma Meta (predtým Facebook).

ProShares je najnovší subjekt, ktorý chce vstúpiť na vznikajúci trh metaverse. Nie je to tak dávno, čo najväčšia svetová spoločnosť zaoberajúca sa správou digitálnych aktív, Grayscale Investments predpovedala, že toto odvetvie bude mať čoskoro hodnotu viac ako 1 bilión dolárov.

Navyše, Haim Israel, stratég z Bank of America verí, že metaverse by mohla posunúť odvetvie kryptomien na inú úroveň. Podľa neho by tento nový podsektor mohol urobiť digitálne aktíva široko používané vo finančných transakciách.

A Todd Rosenbluth, riaditeľ výskumu ETF a podielových fondov v CFRA, očakáva, že metaverza sa bude naďalej vyvíjať:

Neviem, či téma metaverse má ruky a nohy, ale investori jej veria. Vzhľadom na úspech ETF META pravdepodobne uvidíme na trhu viac produktov, ktoré ponúkajú jedinečný prielom v tejto dlhodobej téme.

Majk Spirit NFT

Prvý bitcoinový ETF pre futures kontrakty

Najvýznamnejším úspechom ProShares v tomto roku je spustenie prvého bitcoinového futures ETF v USA. Tento finančný produkt reprezentovaný symbolom BITO sa začal obchodovať na burze cenných papierov v New Yorku koncom októbra.

Ak ešte neviete, čo sú to kryptomeny ETF, pozývame vás prečítať si náš článok na túto tému. Nájdete ho kliknutím na tento odkaz.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár