Spoločnosť ponúka 1 milión USD za zverejnenie rezerv Tetheru

od Martin Tkáč

Výskumná firma ponúka vysokú odmenu za informácie vedúce k predtým nezverejneným dôkazom o existencii rezerv za stablecoinom Tether.

Spoločnosť Hindenburg Research ponúka odmeny vo výške miliónov dolárov za všetky nezverejnené podrobnosti o rezervách spoločnosti Tether.

Máme pochybnosti o zákonnosti spoločnosti, preto dnes vyhlasujeme program odmeňovania Hindenburg Tether.

19. októbra spoločnosť uviedla, že napriek opakovanému tvrdeniu spoločnosti o transparentnosti sú jej zverejnenia okolo jej podielu nepriehľadné.

Čo podporuje USDT?

Výskumná firma uviedla, že odkedy Tether oznámil svoj status stablecoinu, odhalila, že je len čiastočne krytý USD. Ostatné jeho rezervy sú kryptomeny a obchodné papiere vydané nemenovanými protistranami.

Hindenberg je taký dychtivý zistiť, čo sa skrýva za Tetherom, že vsadil milión dolárov v stávke v odmeňovacom programe.

Citoval júnový článok Financial Times, ktorý naznačoval, že vďaka tvrdeniam Tetheru sa stane jedným z najväčších komerčných držiteľov na svete.

Zakladateľ spoločnosti Hindenburg Research Nathan Anderson uviedol:

Sme presvedčení, že Tether by mal svoje akcie úplne a presne zverejniť. Pri absencii takéhoto zverejnenia ponúkame odmenu 1 000 000 dolárov. Každý, kto nám poskytne exkluzívne podrobnosti o údajných rezervách spoločnosti.

Tether sa v poslednom čase dostáva pod stále väčšiu kontrolu. Predseda americkej komisie pre cenné papiere a burzy Gary Gensler stabilné mince vo všeobecnosti opakovane označoval ako kasínové žetóny.

Komunita kryptomien taktiež spochybňuje spoločnosť kvôli rezervám, napriek tomu zostáva lídrom v tomto odvetví.

Koncom júla hlavný prokurátor spoločnosti Tether Stuart Hoegner uviedol, že úplný audit rezerv USDT by mohol byť vydaný do niekoľkých mesiacov, ale zatiaľ sa neuskutočnil.

Vyhliadky na stablecoiny

Podľa vlastnej správy o transparentnosti je ponuka spoločnosti Tether v súčasnosti najvyššia 70 miliárd dolárov. Asi 36 miliárd, teda niečo viac ako polovica, je v sieti TRON a väčšina zo zvyšku v sieti Ethereum.

Ponuka USDT sa od začiatku roka zvýšila o 233%. Jeho hlavný rival, USDC spoločnosti Circle, má v obehu 32,8 miliardy a od začiatku roku 2021 zaznamenal nárast o 740%. Binance USD (BUSD) je tretím najväčším stabilným bitcoinom podľa dodávok s 13 miliardami dolárov v obehu.

CoinGecko uvádza, že celková ponuka všetkých stablecoinov dohromady je 133 miliárd dolárov. A súčasný denný objem obchodov je 62 miliárd dolárov, z čoho 92% tvorí Tether.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár