Spoločnosť PayPal odhalila, koľko kryptomien vlastní

PayPal, svetoznáma finančno-technologická spoločnosť nedávno odhalila, koľko kryptomien vlastní. Údaje boli uvedené v novej štvrťročnej správe predloženej americkej Komisii pre cenné papiere a burzy.

od Simona

PayPal a kryptomeny

K 31. marcu 2023 mali aktíva spoločnosti PayPal v kryptomenách hodnotu 943 miliónov USD. To znamená 56-percentný nárast oproti predchádzajúcemu štvrťroku, keď bolo vykázaných 604 miliónov USD.

Spoločnosť dodala, že umožňuje svojim „zákazníkom na určitých trhoch nakupovať, ukladať, predávať, prijímať a posielať určité kryptomeny, ako aj používať výnosy z predaja kryptomien na úhradu nákupov“. Uviedla, že keď písala o „kryptomenách“, mala na mysli bitcoin, ethereum, bitcoin cash a litecoin.

Kryptomeny

Dozvedeli sme sa tiež, že úschova aktív, ktoré má PayPal v mene svojich zákazníkov, zostáva obmedzená na spoločnosti tretích strán.

„K 31. marcu 2023 spoločnosť neutrpela žiadne straty z ochrany, takže záväzok zo zabezpečenia aktív v kryptomenách a zodpovedajúce zabezpečovacie aktíva boli zaznamenané v rovnakej hodnote,“ napísala.

Výkaz kryptomenových aktív spoločnosti PayPal za 1. štvrťrok 2023 zahŕňa 499 miliónov USD v bitcoinoch (oproti 291 miliónom USD, ktoré tu boli viditeľné v porovnaní s decembrom 2022), 362 miliónov USD v ETH (oproti 250 miliónom USD). Okrem toho spoločnosť nahromadila 82 miliónov USD v bitcoin cash a litecoin (skok zo 63 miliónov USD).

PayPal

zdroj: PayPal

Ziskovosť spoločnosti PayPal sa zvýšila aj v prvom štvrťroku tohto roka. Na základe všeobecne uznávaných účtovných zásad (GAAP) spoločnosť zverejnila zisk na akciu vo výške 0,70 USD. V porovnaní s prvým štvrťrokom 2022 to bolo 0,43 USD. Na základe iných ako GAAP princípov bol zisk spoločnosti PayPal na akciu 1,17 USD v porovnaní s 0,88 USD v prvom štvrťroku 2022.

Výplata spoločnosti PayPal bez použitia účtovných štandardov GAAP

Pripomeňme, že pred niekoľkými mesiacmi spoločnosť PayPal oznámila, že jej zákazníci môžu svoje BTC a ETH previesť mimo platformy:

„PayPal podporuje natívny prevod kryptomien medzi službou PayPal a inými peňaženkami a burzami.“

Člen predstavenstva spoločnosti PayPal Jose Fernandez da Ponte vtedy pre Decryp povedal, že spoločnosť má ďalekosiahle plány, pokiaľ ide o kryptomeny.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár