Spoločnosť MicroStrategy plánuje získať ďalších 400 miliónov dolárov na nákup BTC

od Martin Tkáč

Spoločnosť Michaela Saylora MicroStrategy, plánuje uskutočniť ďalší predaj dlhopisov za 400 miliónov dolárov. To všetko preto, aby ste nakúpili ešte viac bitcoinov.

MicroStrategy je stále v kurze

Aj keď spoločnosť MicroStrategy už investovala viac ako 2 miliardy dolárov do pôvodnej kryptomeny, gigant pre obchodnú analýzu nemá v pláne prestať nakupovať. Spoločnosť oznámila plány na ponúknutie dlhopisov splatných v roku 2028 vo výške 400 miliónov dolárov. Po zhromaždení finančných prostriedkov ich spoločnosť opäť umiestni na kryptotrh.

Od svojich prvých stoviek miliónov dolárov na nákupy v auguste 2020 gigant uvedený na burze NASDAQ iba zvýšil svoj záväzok voči BTC. Dnešné oznámenie zverejnil na Twitteri výkonný riaditeľ spoločnosti Michael Saylor.
Vo vyhlásení sa dočítame, že spoločnosť:

Má v úmysle ponúknuť v závislosti od trhových podmienok a ďalších faktorov 400 miliónov dolárov z celkovej istiny kolateralizovaných vysokorizikových dlhopisov so splatnosťou v roku 2028 prostredníctvom súkromného umiestnenia kvalifikovaným inštitucionálnym kupujúcim.

Spoločnosť Notes bude „plne a bezpodmienečne zaručená spoločnosťou MicroStrategy Services Corporation na základe prevažujúceho kolaterálu, spoločne a nerozdielne“. Spoločnosť navyše plánuje použiť čistý výnos z predaja na „získanie ďalších bitcoinov“.

To nieje prvý krát

Stojí za zmienku, že by to nebola prvá podobná iniciatíva, ktorú spoločnosť podnikla na pridelenie finančných prostriedkov na trh s kryptomenami. Začiatkom tohto roka spoločnosť vyzbierala 1 miliardu dolárov a kúpila s ňou BTC.

Po poslednom nákupe, ktorý bol dokončený v polovici mája, má MicroStrategy 92 079 bitcoinov získaných za 2 250 miliárd dolárov za priemernú cenu 24 450 dolárov za bitcoin.

zdroj: pixabay.com, bitcoin.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár