Spoločnosť Microsoft si patentovala nástroj na vytváranie tokenov

od Martin Tkáč

Microsoft si nechal patentovať nástroj na kryptomeny, ktorý by vývojárom umožnil jednoducho vytvárať tokeny „nezávislé od hlavnej knihy“.

Spoločnosť Microsoft si patentuje službu vytvárania tokenov

V patentovej prihláške spoločnosť Microsoft popisuje metódu „Služby vytvárania tokenov nezávislej na hlavnej knihe“. Táto funkcia by ponúkala rôzne šablóny tokenov. Každý z nich by predstavoval „typ fyzického alebo digitálneho majetku“. Každá šablóna by tiež určovala ovládacie prvky a funkcie pre daný typ tokenu.

Microsoft v patentovej prihláške podčiarkol, že tokenom v súčasnosti „chýba štandardizácia“. Najmä v situáciách, ktoré zahŕňajú transakcie medzi reťazcami a opätovné použitie tokenov. Prístup opísaný v patente by vývojárom umožnil súčasne písať kód pre tokeny na rôznych platformách.

Zdá sa, že patent je zameraný predovšetkým na vývojárov využívajúcich firemné platformy, a nie na verejné blockchainy. Jeho popis uvádza projekty v tejto kategórii vrátane Hyperledger Fabric, Quorum, R3 Corda a Chain Core.

Predstaví Microsoft skutočný produkt?

Upozorňujeme, že nie všetky patenty sa stávajú skutočnými výrobkami. To znamená, že najnovšia aplikácia spoločnosti Microsoft sa nemusí nevyhnutne vyvinúť do skutočnej verejnej služby.

Microsoft však už prejavil záujem o interoperabilitu. V roku 2019 oznámil svoje zapojenie do iniciatívy Token Taxonomy Initiative, ďalšieho projektu štandardizácie tokenov. Pripojil sa tiež k podnikovým blockchainovým iniciatívam ako Hyperledger a Enterprise Ethereum Alliance.

Tento príbeh naznačuje, že spoločnosť Microsoft môže na produkte aktívne pracovať. Spoločnosť však zatiaľ takéto informácie nepotvrdila.

Ako bolo oznámené pred dvoma týždňami, redmondský gigant skúmal motivačný systém založený na blockchaine. Argus, ako sa tento projekt nazýva, mal posilniť boj proti pirátstvu. Je zaujímavé, že systém bol postavený na blockchaine Ethereum.

Napriek silnému záväzku Microsoftu voči technológii blockchain spoločnosť nemieni investovať do kryptomien. Aspoň to tvrdí prezident spoločnosti – Brad Smith. Vo februárovom rozhovore pre CNN Julia Chatterley na otázku, či Microsoft zvažuje nejaké plány na diverzifikáciu svojho portfólia v súvislosti s investíciami Tesly, generálny riaditeľ uviedol, že „o takýchto rozhovoroch nič nepočul“:

Nepočul som žiadnu novú bitcoinovú konverzáciu. Ale dovoľte mi povedať, že ak zmeníme našu investičnú politiku v oblasti bitcoinov, Julia, budete prvou alebo najmenej druhou osobou, ktorá o tom bude vedieť.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár