Spoločnosť Meta sťahuje projekt Instagram NFT

Spoločnosť Meta odstupuje od projektu Instagram NFT len 10 mesiacov po prvom spustení tejto funkcie pre vybraných používateľov.

od Martin

Newsletter news

Koniec iniciatívy Instagram NFT

Vedúci oddelenia obchodu a fintech spoločnosti Meta Stephane Kasriel oznámil zmenu plánov spoločnosti. Technologický gigant a sociálna sieť ukončuje svoju iniciatívu digitálnych zberateľských produktov, „aby sa zamerala na iné spôsoby podpory tvorcov“.

Minulý rok urobila Meta veľký krok do odvetvia NFT po tom, čo Mark Zuckerberg, generálny riaditeľ spoločnosti, oznámil , že na Instagrame sa objavia nekonvertibilné tokeny – známejšie ako NFT. Nová funkcia však bola sprístupnená len vybranej skupine tvorcov a nikdy nebola viac rozšírená.

V auguste minulého roka sa Meta postarala o integráciu blockchainov Ethereum, Polygon, Solana a Flow, aby sa NFT dali ľahšie zdieľať. Teraz, len rok po prvých oznámeniach, Meta od projektu Instagram NFT upúšťa.

nft

Ďalšie plány spoločnosti Meta

„Získali sme množstvo užitočných informácií, ktoré budeme môcť uplatniť v produktoch, ktoré naďalej vyvíjame na podporu tvorcov, ľudí a podnikov v našich aplikáciách, a to dnes aj v metaverse,“ napísal Kasriel

Dodal, že spoločnosť bude naďalej investovať do fintech nástrojov zameraných na spotrebiteľov a podniky.

Od októbra 2021, keď Facebook zmenil svoj názov na Meta, do decembra 2022 klesla cena akcií Meta o 60 %, z 323,57 USD na 114,74 USD. Podľa MarketWatch sa ocenenie akcií v prvom štvrťroku 2023 mierne zlepšilo. V čase písania tohto článku je na úrovni 180,90 USD .

Kasriel sa na Instagrame poďakoval aj partnerom, ktorí pomáhali rozvíjať NFT.

„Som hrdý na vzťahy, ktoré sme vybudovali. Tešíme sa na podporu mnohých tvorcov NFT, ktorí naďalej využívajú Instagram a Facebook na posilnenie svojho dosahu,“ povedal.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár