Spoločnosť Lego vytvára svoj metaverse

Lego, slávna dánska spoločnosť známa výrobou charakteristických farebných plastových kociek, sa chystá vytvoriť svoj metaverse. Má to byť výsledok spolupráce s hernou spoločnosťou Epic Games.

od Simona

Newsletter news

Lego bude mať svoj metaverse

Podľa denníka Financial Times sa spoločnosť Lego chystá vstúpiť na trh s metaverse. Všetko v spolupráci so spoločnosťou Epic Games, ktorá stojí za hrou Fortnite.

V apríli minulého roka spoločnosť investovala až 2 miliardy dolárov do vytvorenia spomínanej vlastnej platformy metaverse spolu s Epic Games a Sony.

Myšlienkou nového úsilia spoločnosti je ďalší rozvoj a propagácia s cieľom posilniť značku online. Niels Christiansen, generálny riaditeľ spoločnosti Lego, médiám okrem iného povedal o ceste, ktorou sa spoločnosť uberá na dosiahnutie nového cieľa. Podľa jeho slov má značka všetko premyslené.

„Veľmi intenzívne pracujeme na tom, aby sme vytvorili digitálny vstup do sveta značky Lego,“ tvrdí.

Ako povedal pred niekoľkými mesiacmi, „deti sa rady hrajú vo fyzickom a digitálnom svete a plynule medzi nimi prechádzajú“.

„Máme zodpovednosť za to, aby hra v digitálnom svete bola bezpečná, inšpiratívna a prospešná pre všetkých. Tak ako sme po celé generácie chránili práva detí na bezpečnú fyzickú hru, sme odhodlaní urobiť to isté aj pre digitálnu hru. Tešíme sa na spoluprácu so spoločnosťou Epic Games pri formovaní tejto vzrušujúcej zábavy plnej budúcnosti,“ vysvetlil generálny riaditeľ spoločnosti Lego Group.

lego

Posilnenie pozície na trhu

Za zmienku stojí, že spoločnosť Lego v minulom roku posilnila svoju pozíciu na trhu. Tržby spoločnosti sa v porovnaní s rokom 2021 zvýšili o 17 %. Čiastočne sa to podarilo vďaka dobrým výsledkom zaznamenaným v západnej Európe a USA.

Okrem týchto investícií spoločnosť zvýšila aj počet svojich zamestnancov – najmä v digitálnych divíziách. Informovala tiež, že plánuje strojnásobiť počet svojich vývojárov.

Spoločnosť Lego však neinvestuje len do metaverse a všetkých online aktivít, ale optimisticky sa pozerá aj na budúcnosť maloobchodu. Zvyšuje počet svojich stacionárnych predajní. V minulom roku spoločnosť otvorila až 155 nových predajní.

Microsoft prepúšťa odborníkov na metaverse

Stojí za zmienku, že politika spoločnosti Lego je v kontraste s tým, čo robí napríklad Microsoft. V januári spoločnosť oznámila, že zníži počet svojich zamestnancov až o 10 000 pracovných miest. Tento proces zasiahne najmä kľúčové tímy týkajúce sa VR (virtuálnej reality) a metaverse.

Projekt metaverse spoločnosti Facebook, do ktorého boli investované miliardy dolárov – bez jasných výsledkov – sa ukazuje ako podobný neúspech.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár