Spoločnosť Ledger vydala rozšírenie prehliadača Safari s názvom Ledger Connect

od Simona

Ledger vydáva svoje rozšírenie v Safari s názvom Ledger Connect. Projekt beží v beta verzii a spočiatku bude kompatibilný s Ledger Nano X a Mobile Safari. Je známe, že cieľom iniciatívy je zvýšiť bezpečnosť investorov na trhu s kryptomenami.

Ledger Connect

Ledger pridáva rozšírenie prehliadača v Safari s názvom Ledger Connect. Tie umožnia používateľom hardvérových peňaženiek Ledgeru jednoducho sa pripojiť k aplikáciám Web 3.0 bez toho, aby sa museli spoliehať na „externé závislosti“ alebo „sprostredkovanie“ od iného softvéru.

Ledger Connect má tiež bezpečnostnú vrstvu, ktorá upozorní zákazníkov, keď sa určité aplikácie javia ako podozrivé.

Je známe, že nová funkcia bude spočiatku kompatibilná s Ledger Nano X a Mobile Safari a pokiaľ ide o blockchainy s Ethereom a Solana. Po fáze beta sa projekt posunie na iné protokoly, uviedla spoločnosť v utorok na svojom blogu.

Okrem toho, Ledger hovorí, že podpora pre Ledger Nano S Plus a Desktop príde neskôr.

Produktový viceprezident spoločnosti Ledger Charles Hamel uviedol, že cieľom vývoja nového rozšírenia je uľahčiť používateľom proces nastavenia peňaženky, pretože pripája peňaženku priamo k prehliadaču bez „hackovania middlewaru“.

To posledné je obzvlášť dôležité, pretože investori na trhu s kryptomenami sú stále veľmi zraniteľní voči útokom hackerov. Okrem nich sa môžu báť aj záujemcovia o DeFi. Analytická spoločnosť Chainalysis nedávno vydala novú správu, ktorá zistila, že protokoly DeFi sú najobľúbenejším cieľom hackerov. Viac si môžete prečítať tu.

Ledger otvorený pre Cardano

Ledger v apríli oznámil, že bude vydaná verzia 4.0.0 jeho softvéru. Potešila najmä fanúšikov cardana (ADA), pretože predstavuje funkcionalitu smart kontraktov v ekosystéme tejto kryptomeny.

Pre používateľov to v praxi znamená, že smart kontrakty môžu využívať a interagovať priamo v samotnej aplikácii Cardano. Minulý rok hard fork Alonzo prvýkrát v histórii zaviedol funkciu smart contract do siete Cardano.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár