Spoločnosť Coinbase predáva dlhopisy v hodnote 2 miliardy dolárov

od Martin Tkáč

Coinbase predala svoje firemné dlhopisy v hodnote až 2 miliardy dolárov. Spoločnosť zvýšila objem predaja o tretinu z 1,5 miliardy dolárov.

Coinbase predala dlhopisy v hodnote 2 miliardy dolárov

Podľa Economic Times dopyt po cenných papieroch kryptoburzy dosiahol dokonca 7 miliárd dolárov. Išlo o predaj sedem a desaťročných dlhopisov s úrokmi 3,375% a 3,625%.

Časopis tiež cituje svoj anonymný zdroj, podľa ktorého boli úrokové sadzby nakoniec nižšie ako tie, ktoré ponúkala pôvodná ponuka Coinbase. Neznamená to však, že ponuka spoločnosti bola slabá.

Analytička Bloomberg Intelligence Julie Chariell zdôraznila, že dopyt po cenných papieroch Coinbase bol veľmi vysoký. Indexy dlhopisov agentúry Bloomberg naznačujú, že podobné ponuky dosahujú priemerný výnos 2,86%. To znamená, že návrh spoločnosti v oblasti kryptomeny bol veľmi výhodný pre investorov, ktorí jej dôverovali.

Do čoho bude Coinbase investovať?

Coinbase oznámila svoju ponuku 13. septembra s tým, že finančné prostriedky je možné použiť na „pokračujúce investície do vývoja produktov“ a „potenciálne investície alebo akvizície iných spoločností, produktov alebo technológií“, ktoré môže spoločnosť v budúcnosti identifikovať.

Coinbase je druhou hlavnou spoločnosťou v oblasti kryptomien, ktorá ukončila svoju ponuku nevyžiadaných dlhopisov. Predtým to urobila spoločnosť MicroStrategy Inc., ktorá vydala cenné papiere v hodnote 500 miliónov dolárov. Cieľom bolo financovať následné nákupy bitcoinov.

V kontexte Coinbase jedna vec rozhodne dáva dôvod na zamyslenie. Okolo spoločnosti stále panuje optimizmus, a to napriek hrozbám súdnych žalôb zo strany americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) v pozadí. Úradu sa nepáči, že spoločnosť chce uviesť na trh úverový produkt USDC.

Škandál USDC prinútil celú komunitu kryptomien v USA začať požadovať jasnú reguláciu trhu s kryptomenami v tejto krajine.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár