Spoločnosť Circle spojila sily s vývojármi PUBG a vytvorila vlastné metaverse

Circle, emitent populárneho stablecoinu USDC, oznámil, že buduje vlastné metaverse. Na tento účel Circle spája sily s juhokórejským herným gigantom Krafton a spoločnosťou Naver Z Corporation. Cieľom tejto spolupráce je vybudovať škálovateľné metaverse v štýle Robloxu.

od Martin Tkáč

Vlastné metaverse spoločnosti Circle – práce sa už začali

Zdá sa, že vzrušenie z metaversa definitívne opadlo, keď sa objavila téma umelej inteligencie. No ukazuje sa, že virtuálne svety aj umelá inteligencia môžu koexistovať nielen v mediálnom priestore ako témy, ktoré priťahujú veľkú pozornosť. Spoločnosť Circle Internet Financial, emitent populárneho stablecoinu USDC, sa rozhodla zviesť na vlne popularity oboch tém. Spoločnosť oznámila partnerstvo s herným gigantom Krafton (výrobcom hry PUBG: Battlegrounds) a spoločnosťou Naver Z Corporation. Cieľom tejto spolupráce je vytvoriť rozsiahle, škálovateľné metaverse v štýle Robloxu.

Jedným z dôležitých cieľov projektu je vybudovať ekosystém založený na peňaženke USDC, ktorá bude hlavnou menou v metaverse. Stojí za zmienku, že nejde o nejaký vedľajší projekt spoločnosti Circle, keďže správu o spolupráci s juhokórejským herným gigantom oznámil na portáli X sám generálny riaditeľ spoločnosti Jeremy Allaire.

Má metaversum šancu preraziť v šialenstve umelej inteligencie?

Popularita okuliarov pre rozšírenú realitu (AR) od spoločností Apple a Meta jasne ukazuje, že téma metaverse je stále živá a ani humbuk okolo umelej inteligencie to nedokázal zmeniť. Preteky medzi spoločnosťami Apple a Meta sú dokonalým príkladom toho, ako súperenie medzi korporáciami poháňa trh.

Hoci téma metaversum je v mediálnom priestore už dobrých pár rokov, jej spojenie s umelou inteligenciou a Webom3 má veľmi vysoký potenciál. Krok spoločnosti Circle by preto nemal byť prekvapením vzhľadom na čoraz stabilnejšiu pozíciu spoločnosti v stablecoinovom sektore. Výsledky spolupráce emitenta USDC so spoločnosťami Krafton a Naver Z Corporation by mali byť známe neskôr v tomto roku.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár