Spoločnosť Circle plánuje expandovať na ázijské trhy

od Martin Tkáč

Blockchainová spoločnosť poskytujúca finančné služby, Circle má v úmysle zriadiť regionálne ústredie v Singapure. Spoločnosť bude investovať aj do stablecoinu podporovaného japonským jenom prostredníctvom svojho novo vyvinutého projektu, Circle Ventures.

Ázia môže ponúknuť veľa príležitostí

Podľa nedávnej správy Bloomberg Circle, emitent druhého najväčšieho stablecoinu USDC, očakáva v blízkej budúcnosti výrazný nárast používania tohto typu tokenov. K tejto záležitosti sa vyjadril Jeremy Allaire, generálny riaditeľ spoločnosti.

Verí, že ázijské trhy sú plné príležitostí a sú vhodné pre potenciálny rast USDC alebo lídra v odvetví Tether.

Najmä v inflačnom prostredí, v ktorom sa nachádzame a hľadáme ziskovosť, to bude veľká, veľká téma. Mnoho ľudí sa chce zamerať na to, aby sa ľudia zabezpečili priamym nákupom bitcoinov. Veríme však, že pre korporátnych a korporátnych treasury kapitálových manažérov bude alokácia stablecoinov skutočne, naozaj, naozaj atraktívna.

Allaire na adresu nového sídla v Singapure uviedol, že cieľom jeho spoločnosti je byť jedným z prvých licencovaných emitentov stablecoinov, ktorí budú pôsobiť v mestskom štáte. Dodal, že spoločnosť Circle spolupracuje aj s Monetary Authority of Singapore (MAS) na „vytvorení projektu prijatia USDC pre singapurských veľkých spoločností“.

Stablecoiny ako USDC alebo Tether sú kryptomeny, ktorých hodnota je viazaná na externé aktívum, ako sú fiat meny alebo zlato na stabilizáciu ceny. V posledných rokoch sa výrazne rozvinuli. Ich trhová kapitalizácia je teraz v miliardách dolárov a sú najpoužívanejšími aktívami v sektore.

Allaire vyjadril nádej, že stablecoiny by mohli mať v nasledujúcich dvoch rokoch viac využitia. Myslel tým napríklad ich začlenenie do platieb, zmenárne, decentralizovaných financií (DeFi) atď.

Circle proti nariadeniu neprotestuje

Začiatkom tohto mesiaca vydala pracovná skupina POTUS pre finančné trhy (PWS) svoju dlho očakávanú regulačnú správu o stablecoinoch. Počnúc výhodami vláda uznala, že umožňujú „rýchlejšiu, efektívnejšiu a inkluzívnejšiu možnosť platby“.

Na druhej strane existujú obavy z ich využívania pri nelegálnych finančných operáciách a praní špinavých peňazí. S cieľom čeliť tomuto riziku správa podporuje medzinárodnú spoluprácu.

Okrem toho PWS navrhla regulovať spoločnosti ako Circle pod dohľadom Fedu. Väčšina Allaire súhlasila s týmito požiadavkami. Poznamenal, že pri pohľade na objem stablecoinov a počet transakcií s nimi uskutočnených môže navrhované nariadenie viesť k širšiemu prijatiu:

Toto odporúčanie podporujeme. Veríme, že to predstavuje významný pokrok vo vývoji tohto odvetvia.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár