Spoločnosť Circle dokázala, že ich stablecoiny sú plne kryté

od Martin Tkáč

Spoločnosť Circle vydala správu, ktorá dokazuje, že stablecoin projektu – USDC, je plne krytý dolármi a 3-mesačnými štátnymi dlhopismi USA.

NEWSLETTER okrypte.sk
Stablecoin Circle je bezpečné aktívum

Po kolapse ekosystému Terra (vrátane natívneho tokenu LUNA a algoritmického stablecoinu UST) začala byť komunita kryptomien voči stablecoinom ostražitejšia.

V reakcii na to spoločnosť Circle Internet Financial vydala 14. júla svoju prvú mesačnú správu o rezervných aktívach USDC držaných v „pokladnici“ spoločnosti k 30. júnu 2022. Spoločnosť odhalila, že rezerva USDC je držaná výlučne v hotovosti a 3-mesačnými štátnymi dlhopismi. Je to dôležité, pretože to dokazuje, že má dostatočnú likviditu na včasné vyplatenie takýchto aktív v prípade ekonomických problémov.

Podľa správy Circle dosahujú celkové rezervy stablecoinu 55,7 miliardy dolárov, rozdelené na dve časti (vyše 42 miliárd dolárov v štátnych dlhopisoch a 13,5 miliardy dolárov v hotovosti). Táto suma je v súlade s údajmi o kapitalizácii USDC poskytnutými spoločnosťou Coinmarketcap. Spoločnosť Circle tiež poskytla úplný zoznam rezervných správcov USDC.

Circle zdôrazňuje dobré vzťahy s americkými regulačnými orgánmi

Jeremy Fox-Geen, finančný riaditeľ spoločnosti Circle, vo vyhlásení spoločnosti uviedol, že od spustenia USDC v roku 2018 je spoločnosť Circle mesačne certifikovaná tretími stranami a poprednými účtovnými spoločnosťami na trhu o primeranosti a zložení rezerv. Okrem toho zabezpečila dodržiavanie všetkých predpisov požadovaných regulačnými orgánmi.

Stojí za to dodať, že Circle a Tether pokračujú vo svojej práci zameranej na uvedenie nových stablecoinov na trh, ktoré udržujú paritu s inými tradičnými menami. Príkladom je EUROC, nový stablecoin Circle podporovaný eurom a nový stablecoin Tethera spojený s brazílskym realom.

Stablecoinové projekty sa tiež stávajú čoraz viac ekonomicky transparentnejšie, čo zvyšuje dôveru trhu v takéto projekty.

Dá sa povedať, že kolaps UST, stablecoinu spojeného s neslávne známou Terra, sa nakoniec zapíše do histórie kryptomien ako pozitívna udalosť. Ako môžete vidieť, vyprovokovalo to emitentov stablecoinov, aby sa viac starali o rezervy a aby sa o nich komunita viac dozvedela.

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár