Spoločnosť Binance oznámila svoj program boja proti podvodom

Burza Binance začína spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní. Cieľ? Zorganizovať kampaň proti podvodníkom a bojovať proti „znepokojujúcemu rastúcemu trendu“ podvodov súvisiacich s kryptomenami.

od Simona

Newsletter news

Binance ide do vojny proti podvodom

Kryptoburza Binance v piatok oznámila, že spúšťa kampaň na boj proti podvodom v súvislosti s kryptomenami. Robí tak v spolupráci s orgánmi činnými v trestnom konaní.

Binance konštatuje „znepokojujúci rastúci trend“ týkajúci sa tradičných podvodov, ako aj podvodov súvisiacich s kryptomenami, a preto sa „zapája do diskusií s orgánmi činnými v trestnom konaní na celom svete o tom, ako bojovať proti takýmto trestným činom a predchádzať im“.

Kampaň bola spustená v Hongkongu, kde spoločnosť Binance „spolupracovala s miestnou políciou“.

Na čom majú burzy a služby stavať? Ako ukazuje príklad z Hongkongu, ide o vzdelávanie investorov a vysvetľovanie im, ako sa ich zločinci snažia oklamať.

Projekt sa údajne zatiaľ ukazuje ako úspešný.

Úrad pre kybernetickú bezpečnosť a technologickú kriminalitu (CSTCB) hongkonskej polície informoval, že mestské služby kladú dôraz na „účinnú prevenciu kriminality“.

„Preto sme spojili sily s rôznymi zainteresovanými stranami vrátane spoločnosti Binance, aby sme používateľom poskytli kľúčové rady týkajúce sa prevencie kriminality,“ dodáva sa v oznámení.

Binance

Spoločnosť Binance vysvetlila, že sa teraz „snaží spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní v iných regiónoch“ sveta a zároveň propaguje svoje ďalšie iniciatívy proti podvodom:

„Spoločná kampaň proti podvodníkom dopĺňa naše existujúce iniciatívy proti kriminalite a prevencii kriminality na celom svete.“

Medzi existujúce iniciatívy burzy v oblasti boja proti podvodom patrí všeobecná operačná spolupráca s orgánmi činnými v trestnom konaní a globálny program odbornej prípravy orgánov činných v trestnom konaní, ktorý bol oznámený minulý rok.

Trh s kryptomenami víťazí nad podvodníkmi

Spoločnosť Chainalysis, ktorá sa zaoberá analýzou blockchainových údajov, minulý týždeň zverejnila správu, v ktorej sa uvádza, že príjmy z podvodov s kryptomenami v roku 2022 klesnú o 46 %.

Zároveň sa čoraz nebezpečnejším stáva podvod s takzvanou „porážkou ošípaných“, o ktorom sme písali tu. Pred týmto podvodom varovala okrem iných aj FBI.

Globálna organizácia proti podvodom so sídlom v Singapure je nezisková organizácia, ktorej pracovníci 24 hodín denne pomáhajú týmto obetiam. Pred týmto typom investičného podvodu varovala aj burza kryptomien Coinbase.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár