Spoločnosť 21Shares vytvorila hybridný ETP, ktorý kombinuje expozíciu voči bitcoinom a zlatu

Spoločnosť 21Shares vytvorila hybridný ETP, ktorý kombinuje expozíciu voči bitcoinom a zlatu

od Martin

Tretia najväčšia burza v Európe – SIX – spustila prvý ETP produkt, ktorý kombinuje expozíciu voči bitcoinu a zlatu. Vytvorila ho spoločnosť 21shares, emitent ETP so sídlom v kantóne Zug, v spolupráci s investičným poradcom ByteTree Asset Management.

To najlepšie zo starého a nového sveta

Podľa oficiálneho oznámenia sa očakáva, že fyzicky zabezpečený indexový produkt známy ako 21Shares ByteTree BOLD ETP  bude sledovať index pozostávajúci z bitcoinu a zlata, ktorý je mesačne vyvážený podľa porovnateľnej volatility týchto dvoch aktív.

Fond bude vyvažovať 360 dní historickej volatility. Menej volatilné aktívum bude mať väčšiu váhu, aby sa maximalizoval rizikovo vážený výnos.

Z dôvodu nižšej volatility pri spustení bola zlatu priradená vyššia váha 81,5 %. Bitcoin má naopak 18,5% podiel. Cieľom fondu je „poskytovať ochranu pred infláciou sledovaním indexu, ktorý poskytuje optimálnu rizikovo upravenú expozíciu voči bitcoinom a zlatu“. Oznámenie tiež znie:

Zlato a bitcoiny poskytujú diverzifikáciu vyváženej peňaženky. BOLD ponúka investorom pohodlný spôsob investovania do zlata a bitcoinov v štruktúre, ktorá starostlivo riadi ich riziko. Vyrovnávacie transakcie sa vykonávajú v rámci daňovo efektívnej štruktúry.

Charlie Erith, hlavný investičný riaditeľ v ByteTree Asset Management, povedal, že myšlienkou je priniesť BTC do hlavného prúdu a zlato do 21. storočia.

Obe aktíva sa považujú za nástroje na zaistenie inflácie. Erith verí, že hybridný produkt má potenciál diverzifikovať riziko a návratnosť vo vyváženom portfóliu. Hany Rashwan, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti 21Shares, sa k najnovšiemu kroku vyjadril takto:

Tento hybridný produkt kombinuje tradičnú hodnotu zlata so sľubnými výnosmi bitcoinov, ktoré mnohí považujú za nové zlato.

BITCOIN

Pestrá ponuka 21Shares

Nové ETP je 30. produktom 21Shares. Populárny emitent kryptomien ETP dokonca riskoval vstup do metaverza s 21Shares The Sandbox ETP (SAND). Toto zariadenie je navrhnuté tak, aby investorom poskytlo bezpečný spôsob, ako zarobiť na raste decentralizovaného virtuálneho sveta založeného na Ethereu – The Sandbox.

Spoločnosť 21Shares sa tiež spojila s ETF Securities s cieľom spustiť prvé dve ETF sledujúce ceny bitcoinov a etherea v Austrálii. Zatiaľ sa však ich spustenie odkladá.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár