Spoločnosť 21Shares spustila bitcoin a ethereum ETN na burze Nasdaq Stockholm

od Martin Tkáč

Švajčiarsky emitent investičných produktov 21Shares, spustil svoje prvé dva fyzicky zaistené nástroje ETN (Exchange-Traded Notes) na burze Nasdaq Stockholm. Podkladovými aktívami týchto finančných produktov sú bitcoin, respektíve ethereum.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Prvý ETN na burze Nasdaq Stockholm

Podľa nedávnej tlačovej správy Nasdaq spustil nový segment pre ETN, typ dlhových cenných papierov, ktoré sledujú špecifické aktíva a obchodujú na veľkej burze, ako sú akcie. Exchange-Traded Notes sú podobné dlhopisom, ale nepodliehajú pravidelným platbám úrokov.

21Shares, švajčiarska organizácia, ktorá vám umožňuje investovať do rôznych kryptomien prostredníctvom bežných nástrojov ETP,  sa stala prvým emitentom kryptomien ETN s fyzickým kolaterálom na burze Nasdaq Stockholm.

Ich podkladovými aktívami sú bitcoin ( ABTC) a ethereum (AETH).

V novembri 2021 spravovala spoločnosť 21Shares takmer 3 miliardy dolárov v 20 európskych burzových produktoch založených na kryptomenách a 82 kotáciách.

Generálny riaditeľ spoločnosti Hany Rashwan sa k najnovšej iniciatíve vyjadril takto:

Sme nadšení, že sa môžeme stať prvým emitentom fyzických kryptomien ETN pre Nasdaq Stockholm, jednu z technologicky najvyspelejších búrz na svete. Naše partnerstvo je silnou podporou poslania 21Shares, aby boli kryptomeny prístupnejšie jednoduchým a regulovaným spôsobom.

V roku 2015 sa Nasdaq Stockholm stal jedným z prvých miest, kde sa obchodovalo s bitcoinami ako podkladovým aktívom.

Helena Wedi, európska šéfka ETP na globálnom trhu vysvetlila viac o ETN a presune 21akcií:

Exchange-Traded Notes poskytujú prístup k alternatívnym investíciám pri zachovaní transparentnosti regulovaného trhu. Sme radi, že môžeme spustiť tento nový segment na burze Nasdaq Stockholm s 21Shares ako prvým emitentom.

21Shares ponúka ETP kryptomenu pre sporiace účty

Začiatkom tohto roka sa 21Shares spojila s nemeckou platformou Comdirect. Cieľom partnerstva bolo zaviesť produkty výmeny kryptomien do programu sporenia Comdirect (Spar plan). Po tejto udalosti mohli takmer tri milióny zákazníkov spoločnosti získať prístup k digitálnym aktívam na svojich sporiacich účtoch.

Rashwan vyzdvihla predchádzajúce snahy svojej spoločnosti na nemeckom trhu. Uviedla, že 21Shares bola prvým emitentom kryptomien, ktorý v roku 2019 zaviedol „100% fyzicky zabezpečené ETP bitcoiny“ na väčšinu nemeckých búrz.

Marco Infuso, výkonný riaditeľ pre rozvoj podnikania v regióne DACH (Nemecko, Rakúsko a Švajčiarsko), opísal spoluprácu ako „míľnik v demokratizácii investícií do kryptomien.“ Podľa jeho názoru mnohí investori uvažovali o kúpe BTC, no doteraz na to nemali vhodné nástroje.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár