Spencer Dinwiddie z NBA získava 7,5 milióna dolárov na aplikáciu kryptosociálnych tokenov

od Martin Tkáč

Aplikácia Calaxy bude obsahovať sociálne tokeny od celebrít, ako sú herečka a speváčka Teyana Taylor, hviezda NBA Iman Shumpert a ďalšie.
Hráč Brooklyn Nets Spencer Dinwiddie bol jedným z najotvorenejších obhajcov bitcoinu a kryptomeny v profesionálnom športe, dokonca v roku 2020 predal tokenizované akcie svojej zmluvy o NBA.

Začiatkom tohto roka spoločnosť Dinwiddie spustila nový projekt kryptoaplikácie s názvom Calaxy, ktorý má pomôcť športovcom a známym osobnostiam predávať sociálne tokeny svojim fanúšikom.

Startup dnes oznámil, že získal finančné prostriedky vo výške 7,5 milióna dolárov na vybudovanie platformy a rozšírenie svojho tímu a na cestu priniesol aj ďalšie známe tváre.
Popri investičných správach spoločnosť Calaxy oznámila niektorých tvorcov, ktorí na platforme spustia sociálne tokeny. Šampión NBA Iman Shumpert a herečka / speváčka a skladateľka Teyana Taylor, ktorí sú manželmi a účinkujú v spoločnom seriáli reality šou, vydajú svoje vlastné tokeny spolu s hráčom NFL Ezekielom Elliottom a hviezdou seriálu The Bachelor TV Mattom Jamesom.

Na palube sú aj hviezda reality Claudia Sampedro a vplyvní ľudia na sociálnych sieťach Eric Struk, Chaz Smith a Chozus.

Elliott a James sú tiež medzi investormi v tomto kole financovania. Pridali sa k nim ako tréner NBA Luke Walton, hráč NFL Larry Ogunjobi a bývalý vedúci blockchainovej stratégie PayPal Jonathan Padilla. Na tomto kole sa zúčastnili aj spoločnosti Animoca Brands, RedBeard Ventures, ArkStream Capital, NGC Ventures a Genesis Block Ventures.

Calaxy, portfólio „galaxie Stvoriteľa“, je postavené na technológii distribuovanej hlavnej knihy spoločnosti Hedera Hashgraph. Umožní množstvo interakcií medzi tvorcami a fanúšikmi, vrátane video správ a hovorov, obsahu v štýle MasterClass a predplatného fanklubov.

Sociálny token Calaxy Creator sa použije v rámci decentralizovanej ekonomiky a tvorcovia môžu navyše predávať svoje vlastné kryptografické zbierky ako nezastupiteľné tokeny (NFT), ktoré majú často formu obrázkov, videí a iného digitálneho obsahu.

„Potenciál sociálnych tokenov a to, ako môžu formovať spôsoby interakcie tvorcov s fanúšikmi, je nekonečný,“ povedal COY a spoluzakladateľ Calaxy Solo Ceesay

„To, čo sme v Calaxy vytvorili, je niečo, čo je vzhľadom na náš vzhľad a možnosti Web 2.0 chutné a známe, a zároveň sa prikláňame k budúcnosti v ktorej je možné uľahčiť tokenizáciu času tvorcu alebo zbierkového predmetu otázkou niekoľkých sekúnd. Sme ako spoločnosť nadšení, že sme bránou do decentralizovaného sveta a v popredí zavádzania krypto a blockchainovej technológie pre masy. “

Začiatkom tohto týždňa oznámila spoločnosť Calaxy niekoľko strategických poradcov z celého kryptopriemyslu, predovšetkým zakladateľa a výkonného riaditeľa spoločnosti Dapper Labs Rohama Gharegozloua, ktorého zberateľská platforma NBA Top Shot pomohla stáť na čele nedávneho boomu NFT. Gharegozlou doplní generálny riaditeľ spoločnosti Liquefy Adrian Lai, hlavný právny poradca Center Consortium Chad Richman a Rahul Kathari, výskumný inžinier v rámci decentralizovaného projektu sociálnych médií na Twitteri.

zdroj: decrypt.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár