Špecialisti na trh s kryptomenami diskutovali s politikmi v Kongrese o technológii blockchain v USA

od Martin Tkáč

Prezidenti mnohých spoločností z trhu kryptomien debatovali so zástupcami americkej komisie pre finančné služby. Témou boli priemyselné predpisy.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Predpisy v USA

V Kongrese sa uskutočnila diskusia s názvom „Digitálne zdroje a budúcnosť financií: Pochopenie inovácií v Spojených štátoch.

Zástupca Severnej Karolíny Patrick McHenry začal vypočutie generálnych riaditeľov, ktorí sa pýtali, ako udržať priemysel v Spojených štátoch v raste. Zdôraznil, že celý trh kryptomien by sa nemal démonizovať na základe konania jednotlivých podvodníkov.

Každý generálny riaditeľ, ako svedok na tomto verejnom pojednávaní presne vysvetlil, čo jeho spoločnosť urobila. Zástupcovia kryptomien vysvetlili, prečo by mali byť chránení pred zaťažujúcimi nariadeniami.

Generálny riaditeľ BitFury Brian Brooks, ktorý viedol US Currency Controller Bureau, tiež poukázal na to, že banky môžu vydávať stablecoiny, pričom emitentom stablecoinov neposkytujú bankové karty a bránia im v prístupe k účtom.

Stojí za to dodať, že v správe USA o stablecoinoch vydanej minulý mesiac predseda SEC Gary Gensler a ďalší kolegovia navrhli, aby len poistené depozitné inštitúcie mohli vydávať stablecoiny.

Brooks tiež kritizuje doterajšie regulačné kroky SEC, ktoré viedli spoločnosti presťahovať sa do zahraničia. Konkrétne hovoril o Fidelity, ktorá sa presťahovala do Kanady.

Majk Spirit NFT

Dolár je ohrozený

V otázke stablecoinov Charles Cascarilla, generálny riaditeľ spoločnosti Paxos, tiež naznačil, že americký dolár by mohol stratiť svoj štatút globálnej rezervy. Podľa jeho názoru sa tak stane, ak sa stablecoinom krytým v USD ani americkému CBDC nepodarí zvýšiť svoju rolu na trhoch.

Zástupkyňa Missouri Ann Wagnerová sa vyjadrila k nesúladu medzi pocitmi prezidenta Genslera o jasnosti pravidiel a pocitmi účastníkov priemyslu a iných kongresmanov.

Finančná riaditeľka Coinbase Alesia Haasová povedala, že si myslí, že zákony o kryptomenách sú pomerne jasné. Jej pointou bolo, že blockchainové tokeny nie sú cenné papiere.

Podľa názoru Coinbase sú buď „novou formou digitálneho vlastníctva alebo novým spôsobom registrácie majetku“. Haasov názor je v priamom rozpore s názorom Genslera, že väčšina tokenov sú cenné papiere.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár