Špecialista Europolu na Dark Web sa pripája k Binance

od Martin Tkáč

Špecialista Europolu na Dark Web sa pripája k burze kryptomien Binance, aby viedol interné a externé vyšetrovania a chránil finančné prostriedky používateľov.

Dark Web 3.0

Binance, popredný svetový poskytovateľ blockchainových ekosystémov a infraštruktúry kryptomien, pridal do svojho vyšetrovacieho a auditorského tímu špecialistu na Europol Dark Web Nils Andersona Roëda.

Je najnovším v rade vysoko postavených zamestnancov, ktorých cieľom je zmierniť humbuk spôsobený globálnymi regulátormi, ktorí maju Binance pod drobnohladom. Podľa slov samotného Roëda je jeho cieľom

„… urobiť z Binance bezpečnejšie miesto prostredníctvom výskumu interných a externých aktivít prebiehajúcich na burze. Ochrana finančných prostriedkov používateľov a pomoc orgánom činným v trestnom konaní pri podobných vyšetrovaniach.“

Podľa jeho názoru vďaka zvýšenej spolupráci medzi verejným a súkromným sektorom bude priemysel kryptomien bezpečnejším miestom pre všetkých. Roëd sa pripája k radám bezpečnostných špecialistov v Binance. Patrí sem aj Aron Akbiyikian, bývalý detektív kriminalistiky v oblasti digitálnych médií.

Roëdov doterajší rekord

Roëd v minulosti spolupracoval s orgánmi činnými v trestnom konaní vo významných prípadoch. Bol projektovým manažérom jednotky Dark Web holandskej národnej polície Europol a operácie Gravesac / Bayonet. V rámci neho boli Hansa Market a Alphabay zlikvidované. Posledná uvedená úloha poskytovala informácie o nezákonnom obchodovaní s ľuďmi. To bolo kľúčové pre umožnenie ďalším orgánom činným v trestnom konaní zatýkať súvisiace so zločinmi v kryptomene.

Roëdov pohľad na zločiny v kryptomene

Roëdova skúsenosť mu poskytla široký pohľad na prístup k boju so zločinom. Podľa jeho názoru by mal byť preskúmaný celý ekosystém, v ktorom zločinci pôsobia, a nestačí len zločincov zatknúť. V boji proti akciám niekoľkých jednotlivcov, ktoré môžu mať negatívny vplyv na nevinných účastníkov odvetvia kryptomien, dúfa, že podporí medzinárodnú spoluprácu medzi odvetvím a orgánmi činnými v trestnom konaní, aby bol svet kryptomien bezpečnejším miestom na podnikanie.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár