Španielsky tím RCD Espanyol akceptuje kryptomeny

od Simona

RCD Espanyol sa spojil s Crypto Snack, aby sa stal prvým tímom La Ligy, čo umožňuje fanúšikom kupovať lístky prostredníctvom kryptomien.

RCD Espanyol otvorený pre kryptomeny

Profesionálny futbalový tím so sídlom v Katalánsku RCD Espanyol, umožní fanúšikom kúpiť si lístky na zápas, komerčné produkty, jedlo a pitie za kryptomeny. Ponuka bude dostupná od začiatku ďalšej sezóny La Ligy, t.j. od augusta 2022.

V rámci novej iniciatívy klub nadviazal spoluprácu s estónskou spoločnosťou Crypto Snack. Spoločnosť vlastní natívny token iGaming s názvom SNACK, ktorý je kótovaný na mnohých veľkých burzách digitálnych aktív.

Mao Ye Wu, generálny riaditeľ RCD Espanyol, verí, že spolupráca prinesie „obrovské výhody na ihrisku aj mimo neho“ a poskytne futbalovým fanúšikom ďalšie príležitosti zúčastniť sa zápasu.

„Týmto krokom sa stávame priekopníkmi v oblasti, ktorá nie je budúcnosťou, ale je už súčasnosťou,“ zdôraznil.

Generálny riaditeľ Crypto Snack, Stuart Morrison, povedal, že jeho spoločnosť má tú česť spolupracovať s jedným z najpopulárnejších španielskych futbalových klubov. Verí, že toto úsilie poskytne fanúšikom Espanyolu „zábavný a efektívny spôsob, ako podporiť svoj tím pomocou SNACK a iných kryptomien.“

Tigres a kryptomeny

Ďalším futbalovým gigantom, ktorý umožnil fanúšikom kupovať lístky na zápasy za kryptomeny, je mexický Tigres. Aby to bolo možné, tím sa spojil s latinskoamerickou burzou digitálnych zdrojov Bitso.

Daniel Vogel, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ platformy, tvrdil, že partnerstvo so spoločnosťou Tigres zvýši denné používanie kryptomien na športových podujatiach, „čím sa rozšíri ich používanie ako platobnej metódy pre všetky druhy podujatí“.

Prezident futbalového klubu, Mauricio Culebro Galván, naznačil, že to nemusí byť posledný podnik v oblasti kryptomien, ktorý tím inicioval.

„Tigres sa naďalej pozerá do budúcnosti a s Bitso určite vzniknú nové iniciatívy, aby sme naďalej ponúkali lepšie služby,“ povedal.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár