Španielsky letecký gigant Vueling bude akceptovať kryptomeny

od Simona

Jedna z najväčších leteckých spoločností v Španielsku Vueling, oznámila spoluprácu s BitPay, poskytovateľom platobných služieb v oblasti kryptomien. Cieľom novovzniknutej spolupráce je umožniť zákazníkom platiť za lístky vo viacerých digitálnych aktívach. Spustenie tejto služby je ohlásené na začiatok roka 2023. Vueling oznámil, že bude akceptovať 13 rôznych kryptomien ako spôsob platby.

NEWSLETTER okrypte.sk

Kryptomeny lietajú s nami

Podľa tlačovej správy leteckej spoločnosti bude spoločnosť so sídlom v Barcelone využívať technológiu Universal Air Travel Plan (UATP) (globálna zúčtovacia sieť odvetvia), aby čo najlepšie integrovala novú ponuku platieb.

Španielsky letecký gigant do svojej služby na začiatku zaradí 13 platobných možností kryptomeny. Medzi nimi sú niektorí lídri z hľadiska trhovej kapitalizácie, ako napríklad Bitcoin (BTC),Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Dogecoin (DOGE) a Shiba Inu (SHIB).

Ak všetko pôjde podľa plánu a spoločný projekt sa spustí začiatkom budúceho roka, španielska spoločnosť sa stane prvou nízkonákladovou leteckou spoločnosťou v Európe, ktorá zavedie pre zákazníkov kryptomeny ako spôsob platby.

Jesús Monzó, vedúci distribučnej stratégie a aliancií Vuelingu, verí, že tento krok potvrdzuje status spoločnosti ako „digitálnej leteckej spoločnosti“.

bitcoin

Letecký priemysel a kryptomeny

V roku 2021 bolo venezuelské letisko pomenované po medzinárodnom letisku Simóna Bolivara a oznámilo svoje plány prijať kryptomeny ako spôsob platby.

Riaditeľ spoločnosti, Freddy Borges, ubezpečil, že táto iniciatíva by mohla posilniť domáci turistický sektor:

„Rovnako ako ruskí cestujúci prišli do Margarity, prídu aj do La Guairy cez Conviasu, takže musíme vyvinúť tieto nové ekonomické a technologické systémy, ktoré sú dostupné.“

Aj jedna z popredných leteckých spoločností Spojených arabských emirátov (SAE), Emirates Airline, oznámila, že plánuje pridať „bitcoin ako platobnú službu“.

Potvrdil to COO spoločnosti Adel Ahmed Al-Redha. Okrem toho bude letecká spoločnosť prostredníctvom svojej webovej stránky ponúkať zberateľské predmety spojené s nevymeniteľnými tokenmi (NFT).

Všetko sa deje len niekoľko mesiacov po odhalení plánov spoločnosti pre NFT a metaverse. Potom sa objavili prvé správy o plánoch leteckej spoločnosti zaviesť bitcoin do svojho platobného systému.

Spoločnosť je odhodlaná fungovať „v súlade s víziou Spojených arabských emirátov o vytvorení digitálnej ekonomiky“.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár