Španielsko je 3. krajinou na svete z hľadiska počtu inštalovaných bitcoinmatov

Španielsko je v súčasnosti krajinou, kde je nainštalovaných až 260 bitcoinmatov, čo posúva Salvádor – kde je 212 takýchto zariadení – na štvrtú pozíciu v rebríčku CoinATMRadar.

od Simona

Newsletter news

Španielsko inštaluje bitcoinmaty

Španielsko je v súčasnosti miestom, kde bolo nainštalovaných až 260 bitcoinmatov. Údaje z CoinATMRadar potvrdzujú, že krajina zaostáva za 0,6 % svetových inštalácií ATM kryptomien.

Navyše to znamená, že Španielsko je lídrom na trhu v Európe. Na druhom mieste je Poľsko (205 zariadení), nasleduje Švajčiarsko (152 kusov) a Rumunsko (139).

Len v roku 2022 bolo v Španielsku nainštalovaných viac ako 40 bitcoinmatov. V tomto roku bude celkovo nainštalovaných viac ako 100 bitcoinmatov.

zdroj: coinatmradar.com

MediaMarkt, nemecký maloobchod s elektronikou a Confinity pracujú na inštalácii bitcoinmatov v Rakúsku, Nemecku, Grécku a Španielsku.

Zaujímavé je, že Španielsko ide proti prúdu, pokiaľ ide o globálny trend. V inštalácii bitcoinmatov na celom svete dochádza k zmene. Nové údaje potvrdzujú, že v septembri bolo z globálnej siete stiahnutých 796 zariadení. Napriek tomu výpočty založené na údajoch za posledných 60 dní ukazujú, že každý deň sa na celom svete nainštaluje približne sedem bitcoinmatov.

Grécko a otázka bitcoinmatov

Grécko je na popredných miestach aj v počte nainštalovaných bitcoinmatov v Európe a s prílevom turistov do krajiny sa operátor BCash podelil o svoje postrehy o štatistikách používania zariadení v tejto krajine.

Generálny riaditeľ a spoluzakladateľ BCash Dimitrios Tsangalidis v rozhovore pre Cointelegraph prezradil, že napriek tomu, že v turistických regiónoch nainštalovali bitcoinmaty, Gréci ich používajú najmä vo väčších mestách.

„Ostrov Kréta však priťahuje veľmi lojálny zástup podporovateľov kryptomien,“ povedal Tsangalidis.

„V Heraklione na Kréte je silná komunita kryptomien,“ dodal. Je tu miesto pre „jeden z našich bitcoinmatov,“ poznamenal.

Spojenie medvedieho trhu s kryptomenami a konca turistickej sezóny však podľa Tsangalidisa spôsobilo pokles záujmu o bitcoinmaty v Grécku.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár