Sony prináša patent na stávky prostredníctvom BTC

od Martin Tkáč

Elektronický gigant Sony predstavil patent, ktorý umožní zavedenie stávkovania prostredníctvom BTC do výrobkov a konzol spotrebnej elektroniky, ako je Playstation.

Diváci hry si mohli staviť na to, čo bude ďalej v súťažiach esports. Kurzy by sa počítali pomocou strojového algoritmu v závislosti od poradia alebo histórie predchádzajúcich zápasov. Môže to súvisieť s niektorými krokmi, ktoré spoločnosť Sony urobila začiatkom tohto roka.

Spoločnosť Sony podáva patent na bitcoinové stávky na Playstation
Spoločnosť Sony, zaoberajúca sa spotrebnou elektronikou odhalila, že podala patent na hazardné hry a stávky na súťaže v e-športe. Použili by bitcoin ako úžitkovú menu. Patent, ktorý bol podaný v roku 2019, by obsahoval strojový algoritmus. Vypočítalo by kurzy každej stávky na základe schopností hráčov alebo na základe histórie predchádzajúcich zápasov.

 

tričko bitcoin

 

Aplikácia uvádza, že tento systém je možné nasadiť na mnohých zariadeniach spotrebnej elektroniky. Medzi nimi bola spomenutá konzola PlayStation. Zahŕňa však aj ďalšie systémy, ako sú konzoly Microsoft a Nintendo, zábavné systémy založené na VR a dokonca aj osobné počítače. To naznačuje, že patent má široký rozsah použitia. V žiadosti sa uvádzalo, že:

Stávky môžu byť hotovosť, napríklad peniaze alebo bitcoin. Alebo môžu byť nepeňažné, ako napríklad herné aktíva, digitálne práva a virtuálna mena.

Správa naznačuje, že systém umožní používateľom uzatvárať stávky v mene alebo v hrách a dokonca aj v NFT. Existujú však určité výhrady. Je ťažké určiť, ako by sa tieto stávky vyplácali. Všetko kvôli ťažkostiam so stanovením skutočnej trhovej hodnoty NFT alebo herných aktív.

Môže to byť ďalší zdroj príjmov pre spoločnosti Sony a e-športové organizácie. V posledných rokoch si získali popularitu v súvislosti s pandémiou Covid-19. Za hráčskymi súťažami a turnajmi nasledujú milióny hráčov z celého sveta. Ak systém využije len malá časť z nich, mohlo by sa to v budúcnosti zmeniť na významnú formu príjmu.

Zatiaľ čo patent čelí určitej kritike za možné povzbudenie hazardných hier v hráčskej komunite, spoločnosť Sony pravdepodobne predpokladá, že hranie hier sa stáva čoraz viac odvetvím pre dospelých.

Predchádzajúce akvizície
Nové oznámenie patentu môže mať niečo spoločné s niektorými z predchádzajúcich akvizícií spoločnosti Sony. Spoločnosť Sony začiatkom tohto roka získala sériu Evolution Championship Series, jeden z najväčších svetových turnajov v e-športe. Možno je to súčasť koordinovaného plánu na pohodlné otestovanie systému, pričom spoločnosť Sony má všetko v reťazci. Vydanie podujatia v roku 2019 malo viac ako 9 000 účastníkov a bolo vysielané státisícom divákov online prostredníctvom služby Twitch.

zdroj: pixabay.com, belncrypto.pl

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár