Sony Network a Astar Network pripravujú inkubačný program Web3

Sony Network Communications, poskytovateľ technológií, ktorý pôsobí v rámci skupiny Sony, sa spája s inovačným centrom Astar Network spoločnosti Polkadot. Cieľom je realizovať inkubačný program Web3. Záujemcovia, ktorí sa chcú do tejto iniciatívy zapojiť, sa môžu prihlásiť do 6. marca 2023.

od Simona

Newsletter news

Sony Network a inkubačný program Web3

Čo je inkubačný program? Podľa definície ide o podporu projektov, ktorej hlavným cieľom je urýchliť ich vývoj do takej miery, aby na konci programu boli schopné samostatne obstáť na trhu.

Iniciatíva Sony Network Communications a Astar Network bude prebiehať od polovice marca do polovice júna. Záujemcovia sa môžu prihlásiť od 17. februára do 6. marca. Do programu sa kvalifikuje 10 až 15 používateľov. Sony Network a Astar Network budú spolupracovať aj so Startale Labs, aby do programu zapojili vlákna DeFi, DAO a NFT.

Spoločnosť Sony Network už začala skúmať možnosti technológie blockchain v snahe ponúknuť relevantné riešenia Web3 pre spotrebiteľov.

web3

Sota Watanabe – generálny riaditeľ spoločnosti Astar Network – pre médiá uviedol, že ho „teší“, že sa môže podieľať na tejto iniciatíve so spoločnosťou, ktorá má rozsiahle skúsenosti v sektore NFT. Dodal, že on a jeho kolegovia „dúfajú, že sa podelia o vedomosti a zdroje…, aby poskytli hodnotu účastníkom vybraným do programu a vytvorili nové prípady použitia a projekty“.

Inkubačný program Web3 je otvorený pre ľudí zo všetkých regiónov na celom svete. Jeho súčasťou budú vzdelávacie stretnutia s firmami rizikového kapitálu, ako sú Fenbushi Capital, Dragonfly a Alchemy Ventures.

Sony Network a Astar Network poskytnú všetkým členom projektu potrebnú technickú podporu, zdroje a finančnú pomoc. Poskytnú tiež priamy kontakt so „spoločnosťami svetovej triedy v oblasti Web3“.

Astar Network

Samotný Astar, inovačné centrum inteligentných zmlúv, ktoré spája ekosystém Polkadot so všetkými blockchainmi 1. úrovne, nedávno spustil funkciu XVM, ktorá umožňuje rôznym projektom vzájomnú spoluprácu. Technický riaditeľ Hoon Kim vysvetlil, že jeho tím „je hrdý na to, že môže predstaviť jednu z našich najdôležitejších funkcií na dosiahnutie konečnej vízie [Astar]: Cross-Virtual Machine (XVM). Ubezpečil, že to bude začiatok ďalšej vlny inovácií pre dApps.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár