Sony Interactive Entertainment má patent na NFT a hry

Ukazuje sa, že Sony Interactive Entertainment môže chcieť investovať do rozvoja NFT a blockchainu. Tieto dva prvky by boli použité v hrách spoločnosti.

od Martin Tkáč

Newsletter news
NFT v hrách Sony

Spoločnosť Sony minulý rok podala patent, ktorý bol zverejnený len v októbri. Jeho názov je: „Sledovanie jedinečných digitálnych položiek v hrách pomocou tokenov NFT na distribuovanej účtovnej knihe blockchain“.

Systém opísaný v dokumente by sa používal na sledovanie, vytváranie, používanie, úpravu a prenos NFT, ktoré by sa následne vydávali ako súčasť hier. Tokeny by sa udeľovali vo forme odmien za určité úspechy počas hry.

Vyššie uvedené je podobné tomu, ako sa NFT používa takmer vo všetkých hrách.

Prípadné udelenie patentu jednej spoločnosti by mohlo vážne narušiť úsilie iných spoločností v tejto oblasti, čo môže spôsobiť určité kontroverzie.

Pri tejto príležitosti stojí za zmienku iniciatíva PlayStation Stars. Ide o vernostný program, ktorý okrem iného zahŕňa virtuálne figúrky a malé diorámy, ktoré sa dávajú za splnenie rôznych aktivít.

Všetci členovia PlayStation Stars budú mať možnosť získať vernostné body. Body je možné uplatniť v katalógu, ktorý môže zahŕňať prostriedky Peňaženky PSN a vybrané produkty z obchodu PlayStation Store. Ako ďalšiu výhodu môžu členovia PlayStation Plus zapísaní do PlayStation Stars automaticky získavať body za nákupy v obchode PlayStation Store

– opisuje myšlienku spoločnosti.

Potom Grace Chen, viceprezidentka PlayStation pre sieťovú reklamu, vernostné programy a licencovaný tovar, v rozhovore pre The Washington Post potvrdila, že spoločnosť nemá v úmysle integrovať žiadne NFT do svojich systémov:

Toto rozhodne nie sú NFT. Určite nie. Nedá sa s nimi obchodovať ani predávať. Nepoužívame žiadnu blockchain technológiu a rozhodne to nie je NFT.

God Of War Ps4 GIF by PlayStation

Pomôže NFT s prijatím blockchainu?

Spoluzakladateľ Axie Infinity Jeff Zirlin tvrdí, že hranie povedie k zvýšenému mainstreamovému prijatiu kryptomien. Hry NFT považuje za palivo, ktoré „pozdvihne kryptomeny na novú úroveň“.

Angažovanosť Sony ukazuje, že Zirlinova téza môže byť pravdivá.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár