Solana blockchain zastavil spracovanie transakcií

od Martin Tkáč

Hlavná sieť projektu Solana prestala spracovávať transakcie. Populárny blockchain pred niekoľkými hodinami kvôli zlyhaniu zastavil spracovanie transakcií. Nakoniec sieť začala opäť fungovať. Ale čo sa stalo?

Má Blockchain Solana problémy?

Ako Solana Status informoval na Twitteri, hlavná sieť Solana začala nečakane pociťovať „prerušovanú nestabilitu“. Bolo to pred pár hodinami. Vývojári začali rýchlo kontrolovať, čo sa stalo. Dôvodom zlyhania bolo „vyčerpanie zdrojov“. Podľa generálneho riaditeľa Solany Anatolija Jakovenka to všetko bolo spôsobené „robotmi Raydium IDO“.

Raydium je tzv „Tvorca trhu“ (inými slovami: poskytovateľ likvidity), ktorý je postavený na technológii spoločnosti Solana.

Ako vidíte, jeho systém havaroval v celej sieti.

raydium ido roboti pokúšajúci sa ostreľovať tokeny pri štarte

 


Po reštarte sieť Solana beta mainnet opäť funguje správne

Komunita validátorov Solana úspešne dokončila reštart Mainnet Beta po aktualizácii na verziu 1.6.25. Dapps, prieskumníci blokov a podporné systémy budú obnovené v najbližších hodinách, potom sa očakáva obnovenie plnej funkčnosti.

Komunita validátorov Solana úspešne dokončila reštart Mainnet Beta po inovácii na 1.6.25. Dapps, prieskumníci blokov a podporné systémy sa obnovia v priebehu niekoľkých nasledujúcich hodín, kedy by mala byť obnovená plná funkčnosť.

 

Stojí za to dodať, že sieť už tento mesiac zaznamenala „prerušovaný pokles výkonu“ zhruba hodinu. Vtedy sa však problém vyriešil rýchlejšie ako teraz.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár