Solana Spaces – prvý stacionárny obchod venovaný kryptomenám a Web3

od Martin Tkáč

V New Yorku bude čoskoro otvorený prvý obchod venovaný kryptomenám a Web3. Obchod s názvom Solana Spaces sa nachádza v Hudson Yards a bol vytvorený v spolupráci so Solana Foundation, organizáciou stojacou za rovnomennou blockchainovou sieťou.

NEWSLETTER okrypte.sk
Čo bude Solana Spaces?

Kryptomenové spoločnosti a značky Web3 neustále vstupujú do mainstreamovej kultúry. Do propagácie digitálnych aktív sa zapájajú mená ako Tom Brady, Steve Aoki, Snoop Dogg a Elon Musk.

Zároveň sa pomaly objavuje trend vývoja IRL kryptografických produktov a spoločností – In Real Life. Dobrým príkladom je reštaurácia Bored Apes v Los Angeles – Bored & Hungry. Zdá sa, že Solana, ktorá nedávno oznámila plány na vytvorenie vlastného smartfónu s Androidom, tiež vidí hodnotu v sledovaní tradičnej cesty kontaktu so zákazníkmi.

V našom obchode sa dozviete, ako Solana funguje a čo je Web3. Založíme vám peňaženku, pomôžeme vám kúpiť NFT a prevedieme vás vašimi prvými transakciami na reťazci

– môžeme si prečítať na Twitteri Solana Spaces.

Priestor bol navrhnutý ako kultúrne centrum a má pôsobiť aj ako akási ambasáda pre Solana a Web3.

Okrem návodov na NFT a Phantom peňaženku Solana Spaces poskytne spotrebiteľom interaktívnu umeleckú inštaláciu. Záujemcovia si budú môcť zakúpiť aj množstvo vychytávok značky Solana, vrátane limitovanej série topánok Blanksoles.

Moderný marketing Solana

Solana Spaces minulý víkend sprístupnila svoj priestor vybranej skupine 30 návštevníkov, ktorí si mohli predajňu prezrieť. Salón ešte nebol oficiálne otvorený, no na sociálnych sieťach si získava veľké ohlasy. Okoloidúci venujú pozornosť tomuto jedinečnému miestu a zdieľajú fotografie obchodu cez Twitter a Instagram.

Solana, ktorej natívny token SOL je v súčasnosti podľa trhovej kapitalizácie deviatou najväčšou kryptomenou, sa za posledný rok stala populárnou alternatívou k drahšiemu blockchainu Ethereum. Používatelia kryptomien si často vyberajú tento blockchain na obchodovanie s NFT. OpenSea nedávno oznámila otvorenie novej platformy založenej na Solane.

Sieť stále výrazne zaostáva za Ethereom, no zdá sa, že jej tím šikovne využíva menej konvenčné metódy v kryptomenovom priemysle na šírenie informácií. Rozhodnutie otvoriť si kamennú predajňu sa môže premietnuť do ďalšieho nárastu popularity tohto relatívne mladého reťazca.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár