Solana (SOL) je pred XRP a patrí jej 6. miesto

od Martin Tkáč

V poslednej dobe celý trh s kryptomenami stratil za jeden deň viac ako 11% svojej celkovej kapitalizácie. Väčšina veľkých projektov zaznamenala ešte väčšie straty. Solana však do tejto skupiny nepatrí.

Napriek problémom s ktorými sa dnes stretáva väčšina kryptomien, solana naďalej rastie a nič nenasvedčuje tomu, že by sa mala zastaviť. Podľa údajov spoločnosti Coingecko zaznamenal tento sľubný blockchain najlepšie cenové výsledky medzi 10 najlepšími kryptomenami za posledných 7 dní.

Cena tokenu SOL sa za ten čas zvýšila asi o 90% a ukázalo sa, že je to dostatočný výsledok na to, aby predbeho XRP a obsadil jeho šiestu pozíciu.

Solana „to the moon“

Pri pohľade na graf cena SOL prekračuje všetky očakávania. Jeho rast je parabolický a od začiatku augusta sú týždenné sviečky stále väčšie a väčšie.

Najnovšia (v súčasnosti sa formujúca) sviečka týždenne poukazuje na nárast o takmer 50%. SOL začal týždeň na 141 dolároch a v súčasnosti sa obchoduje v pásme 200 dolárov.

Na druhej strane sa XRP tento týždeň veľmi nedarí. Mince od Ripple Labs korelujú s bitcoinmi a právny súboj s SEC neprospieva jej výhodám.

7. septembra zaznamenal XRP najväčší pokles cien od mája. Potom stratil viac ako 18% hodnoty, pričom sa dostal z 1,38 dolára na 1,12 dolára. V súčasnej dobe je však XRP späť nad jedným dolárom za mincu.

Silné základy

Len minulý týždeň solana prekonala dogecoin. Toto už bol dôležitý míľnik najmä preto, že ide o mladý projekt, ktorý sa len minulý mesiac dostal do prvej desiatky.

Stanovenie pozície nad XRP je tiež dôležitou udalosťou. Odráža to totiž optimizmus špekulantov a investorov, ktorí sú presvedčení o trvalom zhodnotení tokenu.

Tento rast tiež ukazuje pevné základy blockchainu. V súčasnej dobe si získava obľubu medzi vývojármi vďaka vysokému výkonu a škálovateľnosti.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár