Solana dosiahla nové ATH

od Martin Tkáč

Cena SOL v posledných dňoch stúpa a včera dosiahla nové ATH. Aktuálne klesla o necelé percento na 24-hodinovej báze.

Cena SOLANA s novým ATH a malým poklesom

Verejný blockchain Solana práve prekonal svoj predchádzajúci cenový rekord v septembri.

Minulý týždeň sa miera SOL blížila k úrovni ATH, no k jej prekonaniu jej chýbalo len pár dolárov. Stalo sa tak krátko po tom, ako bitcoin narazil na nové ATH.

Teraz bitcoin trochu „odpočíva“ a konsoliduje sa po minulotýždňovom raste cien. Solana zasa v tomto období začala bojovať o nové ATH. A tentoraz to malo úspech. Nový ATH SOL teraz stojí viac ako 218 dolárov. To je mierne nad predchádzajúcim cenovým rekordom z 9. septembra.

Aktuálne však 1 SOL stojí 207 dolárov. Je to približne o 0,67 % menej ako včera, ale stále až o 31,88 % viac ako pred 7 dňami. Ide o prirodzenú korekciu po dosiahnutí nového ATH.

SOL a zvyšok trhu

Zatiaľ čo SOL je z hľadiska kapitalizácie stále „iba“ 6. na trhu, už teraz hovoríme o ohromných 62,4 miliardách dolárov.

Nedávno prelomila septembrový vrchol aj celková hodnota prostriedkov zablokovaných na platforme Solana. V súčasnosti je to viac ako 13,5 miliardy dolárov.

Minulý týždeň zaznamenala Solana minulý týždeň najprudší nárast cien zo všetkých top altov, ktorý vyskočil okolo 35 %.

Na druhej strane ethereum, ktorý je považovaný za najkonkurencieschopnejší altcoin, stúpol o 11 % a 1,7 % za deň za týždeň.

Bitcoin dnes stojí 62 454 dolárov, čo je v prepočte takmer rovnaká cena ako včera a pred týždňom.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár