Solana by sa mohla stať ďalším bitcoinom

od Martin Tkáč

Zakladateľ kryptomenovej burzy FTX, Sam Bankman-Fried verí, že solana (SOL) by sa mohla stať ďalším najdominantnejším projektom digitálnych aktív. Ďalšou blockchainovou sieťou, ktorá sa môže vyšplhať na vrchol, je Avalanche (AVAX).

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

„Som optimista, pokiaľ ide o Solana“

V nedávnom rozhovore pre Kitco News sa 29-ročný Američan podelil o svoje myšlienky o súčasnom trhu s kryptomenami a o tom, ktoré projekty by mohli prežiť potenciálny krach.

Na otázku, či to bol posledný boom v tomto sektore, Bankman-Fried povedal, že vždy dôjde k pádom a zvýšeniu cien. V priebehu nasledujúcich dvoch rokov očakáva „významné inštitucionálne prijatie kryptomien“, ktoré budú prínosom pre celý ekosystém.

Generálny riaditeľ FTX nevylúčil možnosť medvedieho trhu podobného tomu z roku 2018. Napriek tomu verí, že blockchainové protokoly s vernými nasledovníkmi a významnými prípadmi použitia nezmiznú ani za takýchto drsných podmienok.

Naproti tomu projekty súvisiace s humbukmi, ako sú memecoiny, s väčšou pravdepodobnosťou zlyhajú:

Projekty, ktoré prežijú najlepšie sú tie, ktoré majú obrovský zástup skutočne lojálnych nasledovníkov a tie, ktoré majú skutočne dôležité prípady použitia.

Myslím, že tie, ktoré sa zdajú byť viac hype-riadené, padajú najťažšie.

Bankman-Fried si myslí, že Solana zodpovedá jeho popisu. Dokáže škálovať až milióny transakcií za sekundu. To je dôvod, prečo sa môže stať kľúčovou súčasťou finančnej siete a dokonca sa môže zmeniť na nový bitcoin alebo ethereum.

Solana má reálnu šancu to urobiť, čo je podľa mňa naozaj vzrušujúce.

Stojí za zmienku, že Solana nie je jeho jedinou voľbou. Tiež verí v úspech Avalanche:

Myslím si, že existujú aj iné tokeny, ktoré sa dajú správne škálovať. Avalanche je jedným z nich.

Majk Spirit NFT

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár