Solana bude mať vlastný obchod s aplikáciami – Solana Mobile Stack

od Martin Tkáč

„Nastal čas pre bezpečné, biometricky integrované riešenia dôvery, o ktorých sme snívali a ktoré sa akosi nezhmotnili v plánoch mobilných gigantov. Čas na obchod s aplikáciami spravovaný používateľmi a vývojármi, bez obmedzení tokenov a NFT, umožňujúci natívne modely distribúcie web3, ktoré by nikdy neboli možné v App Store a Google Play “

– to je nový projekt, ktorý predstavil Anatoly Yakovenko, zakladateľ spoločnosti Solana

Solana Labs pripravuje Solana Mobile Stack

Predstavujeme open source platformu Solana Mobile Stack pre Android

– dodáva na stránke projektu Jakovenko.

Zo zvyšku správy sa dozvedáme, že platforma Solana Mobile Stack zahŕňa Seed Vault, protokol bezpečného ukladania dát pre mobilné zariadenia, ktorý uľahčuje okamžité podpisovanie transakcií a zároveň oddeľuje súkromné ​​kľúče od peňaženiek, aplikácií a operačného systému Android, ako aj Mobile Wallet Adapter a integrované platobné funkcie.

To však nie je všetko – súčasťou projektu je Saga, telefón s Androidom, ktorý by mal byť dostupný na trhu do Q1 2023. Zariadenie obsahuje aj Seed Vault. Smartfón bude mať 6,6-palcový displej, 512 GB pamäte a 12 GB RAM. Telefón je možné predobjednať za 100 USD.

Ďalšou novinkou bude Solana SDK. Ide o funkciu, ktorá vývojárom poskytuje platformu na publikovanie a distribúciu ich vlastnej mobilnej dApp.

Solana Mobile Stack

Solana silnie

Aktivita v sieti Solana neustále rastie. Počet aktívnych platiteľov za mesiac je na úrovni 2,3 milióna (údaje z júna). To je o 44 % viac ako v decembri 2021. Počet programov použitých v Solane za deň je 1050 (jún) – o 169 % viac ako v decembri.

Ekosystém validátorov a sieťových inžinierov tiež tvrdo pracuje na zlepšení výkonu blockchainu.

Problémom Solana sú však stále zlyhania. Sieť pred pár týždňami zažila ohromný sedemhodinový výpadok, ktorý sa odohral presne cez noc medzi 30. aprílom a 1. májom. Spôsobilo to príliš veľa obchodov zahŕňajúcich roboty a NFT.

Naproti tomu od 6. januára do 12. januára 2022 sieť sužovali problémy spôsobujúce čiastočný výpadok 8 až 18 hodín.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár