Solana a tajomné oznámenie projektu Ignition. SOL dosahuje ATH

od Martin Tkáč

30. augusta sa kurz SOL/USD zvýšil na 101,58 USD po zvýšení o 9,35% v priebehu dňa, dosahuje tým nové ATH. Hlavným dôvodom sú špekulácie investorov o tom, čo je záhadná funkcia, ktorú Solana plánuje uviesť na trh 31. augusta.

Znamená fialový plameň horiace SOL?

27. augusta zverejnila Solana na svojom twitterovom účte zaujímavé video o zapaľovači, ktorý vyžaruje purpurový plameň. Popis videa vyvoláva mnoho nejasností, pretože obsahoval iba náznak v podobe slova „zapaľovanie“ znamenajúceho slovo vznietenie.

T-mínus 3 …

2…

1…

Solana, verejný blockchain, sa spolieha na to, že SOL podporuje dve hlavné funkcie: vklad a transakčné poplatky. Protokol Solana niektoré z nich spaľuje. Toto má obmedziť dodávku SOL vo vzťahu k emisiám na 500 000 000 SOL. Solana navyše vytvára aj nové tokeny na základe „dezinflačného plánu“, v ktorom emisný faktor SOL periodicky klesá. Medzitým Solana hovorí, že jej ponuka sa nakoniec stabilizuje na „vopred určenej dlhodobej miere inflácie“.

Otázkou je, či je zapaľovanie ďalšou udalosťou pálenia tokenov? Ak by to tak bolo, je záhadné, že pre tento projekt bola na platforme Solana vytvorená vyhradená podstránka. Predchádzajúce vypálenie vašich tokenov protokolom SOL nebolo predtým spojené s takýmito ošetreniami.

Navyše, upútavka na spomínanej podstránke obsahuje slová „The sky is the limit. What you launch” s daným časovým rámcom od 31. augusta do 8. októbra. Takýto postup na druhej strane môže signalizovať, že to bude, ale nemusí byť udalosťou pre vývojárov decentralizovaných aplikácií.

Katalyzátor pre obchodníkov

Špičky v sadzbe SOL za posledných niekoľko dní naznačujú, že obchodníci identifikovali zapaľovanie ako katalyzátor na udržanie vyšších sadzieb SOL. V deň oznámenia projektu Ignition, ktorý sa konal v piatok, sa kurz SOL / USD zvýšil o 17,62%. Ďalší deň sa kryptomena vyšplhala o ďalších 9,2%.

O dva dni neskôr, v nedeľu, sa rast náhle zastavil tesne pred dosiahnutím 100 dolárov a klesol o viac ako 1,5%.

Ceny Solany začali v posledných týždňoch rásť v dôsledku celkového oživenia kryptomeny po tom, čo bitcoin zaznamenal 20. júla opravu pod 30 000 dolárov. Následne SOL začal rýchlejšie a rýchlejšie rásť na vlne optimistických základov vrátane rozhodnutia spoločnosti spravujúcej digitálne aktíva, fondu Osprey, založiť špecializovaný fond Solana pre inštitucionálnych investorov.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár