SOL na vzostupe? Hraním týchto Web3 hier môžete získať SOL!

Kryptomena Solana tento rok (zatiaľ) narástla o 341,5 %, čo rozhodne upútalo pozornosť investorov. Popularitu SOL prebrali aj tvorcovia Web3 hier, ktoré umožňujú hráčom spojiť biznis s potešením, teda hranie so zarábaním peňazí. Tu sú 4 Web3 hry, ktoré vám prinesú nielen zábavu, ale aj tokeny v SOL!

od Martin Tkáč

Ev.io, strieľačka pre fanúšikov Quake III Arena

Prvá položka na zozname Web3 hier, ktorá vám umožní zarobiť SOL, je niečo pre fanúšikov oldschoolových strieľačiek. Ev.io je FPS hra, ktorá vo veľkej miere čerpá z ikonickej strieľačky z prelomu 20. a 21. storočia, Quake III Arena. Hráč si môže vybrať z niekoľkých rôznych režimov, ako napríklad zombie režim alebo PvP. Samozrejme, najväčšie zadosťučinenie prinášajú bitky s ostatnými hráčmi. prečo? Hlavne kvôli dynamickej a rýchlej hrateľnosti.

Je zaujímavé, že táto nezvyčajná strieľačka bude ideálna pre hráčov, ktorí si pamätajú vzrušenie z Quake a pre tých, ktorí sa skvele bavili v posledných Doom hrách vydaných Bethesdou. Hra funguje na modeli Free-to-Play, no zarábanie kryptomien si vyžaduje zakúpenie skinu vo forme NFT. Potom môžete začať zarábať internú menu, ktorú môžete neskôr vymeniť za SOL.

Aurora – RPG pre fanúšikov Pokémonov

Mnoho tradičných hráčov si neuvedomuje, že hranie cez Web3 sa vyvíja závratným tempom. Vybrať si môžete nielen decentralizované strieľačky či kartové hry, ale aj hry odkazujúce na kultové jRPG od Nintenda. Samozrejme, hovoríme o Pokémonovi, hre, ktorá si pred 20 rokmi dokázala získať srdcia hráčov gameboya aj moderných hráčov chytajúcich ikonické stvorenia na Nintendo Switch.

Web3 má tiež svojho vlastného Pokémona menom Aurora. Ide o hru silne inšpirovanú japonským originálom, no rozdielom je možnosť zarábať kryptomeny za úspechy v hre. Zaujímavosťou je, že mena v hre (AURY) je založená na sieti Arbitrum. Zarábanie peňazí v Aurore je jednoduché, pretože hráč je odmenený za každý duel s iným hráčom. Takéto súboje zahŕňajú kvázi pokémonské súboje a poskytujú emócie nie menej ako tie, ktoré sú známe z ázijského originálu. Podmienkou získania AURA za každý duel je mať vo svojom inventári jeden z Prémiových predmetov (NFT). Okrem toho môžu hráči stakovať aj zakúpené alebo získané predmety počas hry, vďaka čomu môžu získať viac AURA. Potom už len stačí vymeniť vnútornú menu za SOL.

Star Atlas: Sage Labs, sci-fi prehliadačová hra založená na Blockcahin Solana

Prehliadačové hry sa zvyčajne spájajú s prvým desaťročím 21. storočia, ale niektoré herné projekty Web3 dokazujú, že hra v prehliadači dokáže zapôsobiť aj dnes. Takouto produkciou je Star Atlas: Sage Labs, strategická a ekonomická hra založená na prehliadači. Je to produkcia úplne založená na blockchaine Solana a každým mesiacom sa stáva čoraz populárnejšou. Pôsobenie tejto decentralizovanej výroby sa odohráva v budúcnosti, kde ľudia začali kolonizovať vesmír. Hráč prevezme úlohu jedného z prieskumníkov vzdialeného kúta vesmíru zvaného Galia. Táto oblasť je bohatá na množstvo cenných surovín a úlohou hráča je vybudovať vesmírnu flotilu, ktorá pomôže ľudským kolonizátorom dobyť tento kúsok vesmíru.

Ako zarobiť SOL v blockchainovej hre Solana? Veľmi jednoduché, pretože tvorcovia hry práve organizujú špeciálnu akciu, počas ktorej sa bude hrať o špeciálne Zlaté vstupenky. Cenné položky NFT v hre sú k dispozícii a môžu sa potom predať za SOL. Je tiež potrebné dodať, že v tejto prehliadačovej hre existuje niekoľko spôsobov, ako zarobiť skutočné peniaze v kryptomenách.

Stepn

Dostávate peniaze za splnenie dennej kvóty krokov? Myšlienka zarábať malé množstvo kryptomeny pre každodenné činnosti je základom nezvyčajnej hry Stepn. Beh a chôdza sú zaznamenávané smartfónom, vďaka čomu hráč dostane príslušné množstvo interných GST tokenov, ktoré môže následne vymeniť za SOL. Ak chcete začať dostávať peniaze za chôdzu, musíte si zakúpiť virtuálne bežecké topánky vo forme tokenu NFT.

Aby som to zhrnul, zarábanie kryptomien v hrách Web3 je čoraz populárnejším spôsobom, ako prilákať hráčov. Toto sú, samozrejme, len niektoré príklady hier, ktoré vám umožňujú zarábať kryptomeny ako SOL na každodenné hranie.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár